Viļānieši gatavojas Viļānu pilsētas 90. jubilejai

Viļānu apvienības pārvalde 17.Janvāris, 2018, 20:19 Projekti 2014-2020

Palicis nedaudz vairāk kā mēnesis līdz Viļānu pilsētas 90. jubilejai. Tāpēc Viļānu kultūras namā notiek cītīga gatavošanās projekta pasākumam „Kur bitis, tī mads”, kas top ar Latvijas Lauku attīstības programmas atbalstu un būs kā viļāniešu sveiciens Latvijai simtgadē. 

Kultūras nams ir iegādājies projektā paredzētos instrumentus – vijoli (SIA „Rīgas Senās mūzikas centrs”) un kompakto 5 dūru cītaru (biedrība „Skaņumāja”). Kapelu „Biteites” un „Bumburneicys” dalībnieki atzīst, ka instrumenti ir skanīgi un parocīgi. Arī deju kopas „Kūmys” dejotāji priecājas par uzšūtajiem tērpiem. Deju kopas vadītājs Ilmārs Dreļs saka – par tērpu pareizumu grūti spriest, jo pat lielākie tērpu pazinēji strīdās savā starpā par tērpu niansēm, par to, kas ir pareizi vai nepareizi. Ideāli būtu, ja katrai dejotājai būtu savs tērps, ko viņa ir apdarinājusi savām rokām, ar ne tik lielu atkāpi no Viļānu tērpa.

Jaunie instrumenti un tautastērpi pirmo reizi tiks atrādīti 24. februārī Viļānu jubilejai veltītajā koncertā. Tajā piedalīsies ne tikai Viļānu kultūras nama kolektīvi, bet arī Viļānu bērnudārzu dejotāji un Viļānu mūzikas un mākslas skolas audzēkņi. Pašlaik tiek strādāts pie pasākuma programmas, koncerta horeogrāfs Ilmārs Dreļs veido unikālu dejisko noformējumu.

Viļānu kultūras nama vadītāja Margarita Cakula stāsta, ka Viļānu mazajā novadā bieži tiek aizmirsts par pašu Viļānu pilsētu. Tāpēc šogad ir vēlme sveikt tieši Viļānu pilsētu 90. jubilejā. Projekta un pasākuma nosaukumam „Kur bitis, tī mads” ir sena vēsture un tas jau vairākus gadus ir Viļānu novada moto. Tas sasaucas ar pilsētas ģerboni – bite un bišu šūnas.

Koncertā tiks atsaukti atmiņā vēsturiski notikumi, kā veidojusies pilsēta šo 90 gadu laikā, kā arī izpildīta Viļānu himna. Kā jau īstā jubilejā, būs arī svētku kūka. Aicinām ikvienu nākt un kopīgi svinēt Viļānu jubileju!

Projekts “Kur bitis, tī mads” norisinās Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020. gadam apakšpasākuma 19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātē 19.2.2 “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” ietvaros. 

Projekta kopējā summa ir 7341.59 EUR, publiskais (ELFLA) finansējums - 6175, 42 EUR. Projekts tiek īstenots no 2017. gada jūlija līdz 2018. gada jūlijam.

 Viļānu kultūras nama mākslinieciskās daļas vadītāja

Agita Vigupe

 

 

2018-01-17

Iesaki citiem: