Mēs esam bagāti, pateicoties mūsu daudzveidībai
Tā izteicās kāds jaunietis, izvērtējot kopā būšanas laiku Viļānos. Astoņas dienas jauniešu iniciatīvu grupas no četrām dalībvalstīm (Baltkrievijas - Glubokoje, Gruzijas – Lagodekhi, Latvijas – Viļāni, Polijas – Ponice) augusta mēnesī viena otrai mācīja valstu nacionālos deju soļus, Vecrīgā īstenoja dejošanas zibakciju, tādējādi uzmundrinot garāmgājējus, Jūrmalā atstāja savu vēstījumu smiltīs un aptaujāja tūristus par, viņuprāt, Latvijā tradicionālajiem senajiem arodiem. Nedēļas garumā projekta dalībnieki iepazina katras projekta dalībvalsts kulināro mantojumu, apsvēra veidu, kā saglabāt kultūrvēsturisko mantojumu un kā to organiski nodot nākamajām paaudzēm. Jaunieši meistarklasēs apguva sviesta kulšanas iemaņas, veidoja suvenīrus no māla, zirdziņus no auduma, sapņu ķērājus no dzijas, un angļu. krievu valodās diskutēja – vai ir iespējami veiksmes stāsti, seno arodu prasmes integrējot uzņēmējdarbībā.
Šķiršanās laikā jaunieši izteica vēlmi turpināt iesākto stāstu. Izskanēja doma par tikšanos nākamgad kādā no projekta dalībvalstīm. Daudziem no projekta dalībniekiem šī apmaiņas nedēļa paskrēja vēja spārniem, viņi vēlētos vēl vairāk iepazīt citu valstu kultūru, kopīgi apgūt jaunas dejas un neformālās mācīšanās metodes, vairāk ielauzīties svešā mēlē un uzrunāt jaunus domu biedrus. Turēsim īkšķus, lai šis pavediens nepārtrūkst un apmaiņas laikā iegūtās zināšanas, prasme un iemaņas motivē jauniešus ilgtermiņa sadarbībai.
Bet tikmēr projekta dalībnieki atgriežas mājās ar uzdevumu nodot jauniešu apmaiņas laikā iegūto pieredzi tālāk saviem vienaudžiem un citiem interesentiem, jau rudenī patstāvīgi organizējot radošās darbnīcas un stāstu vakarus.
Projekta “Nākotnes tilti caur kultūrvēsturisko mantojumu” aktivitātes vēl turpināsies līdz 31.10.2018. Projekta dalībnieki vēlas pateikties savām pašvaldībām un organizācijām par atbalstu pasākumu īstenošanā: Viļānu novada pašvaldībai, Gruzijas Pilsoniskās attīstības asociācijai un Lagodekhi pašvaldībai Gruzijā, Glubokoje rajona izpildkomitejas Izglītības nodaļai Baltkrievijā, asociācijai “Poni…ce do kłębka” un Rabka-Zdroj pašvaldībai Polijā.
Projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.
Projekta vadītāja Karmena Kotāne