Viļānu novada sporta svētki 2019

Viļānu apvienības pārvalde 21.Augusts, 2019, 14:22

Kā ierasts, katra gada augustā Viļānu novada svētku ietvaros sportiskākie iedzīvotāji tiekas Viļānu novada vasaras sporta svētkos, kas norisinājās arī šogad!

Šogad piedalījās 9 komandas: “Stīvā Spranda”, “Veterāni”, “Sportiķi”, “Dekšāres”, “Vidusskola”, “Senie Vaļi”, “Starteris”, “Sokolki” un “Inkognito”.
Pēc sporta svētku atklāšanas, komandas devās mēroties spēkiem 10 netradicionālās aktivitātēs, gan ar laika limitu, gan bez. Komandām piedaloties aktivitātēs, bija jārāda gan komandas saliedētība, veiklība un atjautība, gan arī precizitāte.
Spraigā cīņā komandu kopvērtējumā 1.vietu izcīnīja Viļānu vidusskolas komanda (Vladislavs Buivids, Jaroslavs Mačulis, Dainārs Lācis, Simona Prikule, Alevtīna Tarasova, Iveta Malta, Jeļena Tarasova, Ingūna Rubule un Aleksejs Čakovs), 2.vietu ieguva autoservisa komanda “Starteris” (Valdis Visockis, Sintija Končus-Visocka, Guna Visocka, Guntis Visockis, Kaspars Andrejevs, Linda Ragause, Andrejs Skačkovs, Andrejs Smolins, Sergejs Bogdanovs, Aldis Petrovs), 3.vietu izcīnīja Sokolku pagasta komanda (Aleksandra Tihomirova, Ērika Tarakanova, Artūrs Kvitovs, Kaspars Saprovskis, Sofija Zavjalova, Jurijs Tarakanovs, Aleksandra Minova, Alīna Kudrja, Anastasija Bitāne). Pirmo trīs vietu ieguvēju komandas saņēma kausus, medaļas un kreklus ar novada simboliku, kā arī pārsteiguma balvas no Viļānu novada pašvaldības! Visām pārējām komandām, neskatoties uz iegūtajām vietām, bija sarūpētas pārsteiguma dāvanas.

Šogad pirmo reizi notika mazuļu rāpošanas sacensības, visi dalībnieki saņēma diplomus un balvas. 1.vietu izcīnīja Marģers Bičeks, 2.vietu Iļja Soboļevs un 3.vietu Jaroslavs Sviridenko. Samanta Mežatuče  saņēma diplomu par piedalīšanos un pārsteiguma balvu.

Sporta svētku ietvaros notika arī individuālas sacensības šautriņu mešanā un basketbola soda mešanā četrās vecuma grupās.

Basketbola soda metieni:

• Vīriešu konkurencē nepārspēts palika Mareks Malinovskis2.vietu ieguva Ģirts Gabranovs un 3.vietuieguva Kristaps Strūbergs.
  • Sieviešu konkurencē 1.vietu ieguva Ingūna Rubule2.vietu ieguva Alise Klinta Broka un 3.vietu ieguva Lolita Malinovska.
  • Jauniešu konkurencē uzvarēja Raitis Lācis2.vietu ieguva Edgars Malinovskis un 3.vietu ieguva Alens Ornicāns.
  • Bērnu konkurencē 1.vietu ieguva Linda Malinovska2.vietu ieguva Liene Malinovska un 3.vietu ieguva Vladlens Kvasovs.

Šautriņu mešana:

• Vīriešu konkurencē nepārspēts palika Maksims Ribakovs2.vietu ieguva Rolands Adamovičs un 3.vietuieguva Andrejs Černovs.
  • Sieviešu konkurencē 1.vietu ieguva Lolita Malinovska2.vietu ieguva Lāsma Malta un 3.vietu ieguva Ērika Tarakanova.
  • Jauniešu konkurencē uzvarēja Edgars Malinovskis2.vietu ieguva Alens Ornicāns un 3.vietu ieguva Deniss Averčenko.
  • Bērnu konkurencē 1.vietu ieguva Maksims Cvetkovs2.vietu izcīnīja Emīls Smans un 3.vietu ieguva Linda Malinovska.

Sporta svētku ietvaros notika konkursi sievietēm un vīriešiem “Precīzais griezējs”. Dalībnieku uzdevums bija pēc iespējas precīzāk nozāģēt 1kg baļķa gabalu vīriešiem un nogriezt 150g desas gabalu sievietēm. Vīriešu konkurencē 1.vietuizcīnīja Vitālijs Volkovs (1012g), kļūdoties vien par 12g! 2.vietu ieguva Juris Ragausis (943g) un 3.vietu ieguva Anatolijs Mitjko (933g). Sieviešu konkurencē 1.vietu izcīnīja Sintija Končus-Visocka (151g), 2.vietu ieguva Jolanta Smane (154g) un 3.vietu dalīja Rita Andrejeva un Liene Malinovska (145g).

LSCA prezidents Māris Rubulis organizēja svarbumbu celšanas paraugdemonstrējumu sacensības. Māris sacentās ar pieaicinātajām stafešu komandām no Rugāju un Daugavpils novadiem.

Sporta svētku noslēgumā notika pludmales volejbola sacensības, kurās piedalījās 5 Viļānu novada komandas, izspēles notika pēc apļa sistēmas "katra ar katru".
Nepārspēta palika komanda “Dzirnavas” (Mareks Malinovskis, Ilmārs Malinovskis, Edgars Malinovskis un Lolita Malinovska), 2.vietu ieguva komanda “Leprikoni” (Viktorija Mosina, Maksims Ribakovs, Aleksejs Čakovs) un 3.vietuizcīnīja komanda “Rodņa”.

Viļānu novada Sporta skola izsaka pateicību Viļānu novada pašvaldībai par sniegto atbalstu sacensību organizēšanā, kā arī pateicas novada aktīvākajiem jauniešiem par palīdzību sacensību tiesāšanā!

Īpašs paldies Ivetai Briškai un Vitālijam Popovam inventāra izgatavošanā!