Aizvadīti Viļānu novada svētki

Viļānu apvienības pārvalde 23.Augusts, 2018, 19:09 Projekti 2014-2020

Ar dažādām aktivitātēm gan lieliem, gan maziem jau devīto reizi ir nosvinēti Viļānu novada svētki un Viļānu pilsētas 90. gadskārta.

Viļānu novada svētki sākās 17. augustā, kad tika atklāts Dabas draugu radošās pētniecības centrs “Dadzis”, kur bija ieradušies gan Viļānu novada iedzīvotāji, gan kaimiņu pašvaldību viesi. “Dadža” atklāšanas pasākums bija piesātināts ar aktivitātēm. Diena sākās ar sveicienu Saulei – jogas nodarbību, ko vadīja fizioterapeits M. Klaučs. Viesi labprāt apguva mākslas skolu (paši savām rokām) meistaroja dažādus suvenīrus no dabas materiāliem. Katrs par piemiņu sev varēja izveidot sapņu ķērāju, zāļu rotas, spēļu zirdziņu vai kādu citu suvenīru.

Ceturtdien par romantisku vakaru profesionālu mākslinieku sniegumā Viļānu muižas parkā rūpējās saksofonistu kvartets, Rolands Naglis, dziedošie jaunieši no Dekšārēm un grupa “Atlaka LG” no Gaigalavas. Pēc koncerta, iedzīvotāji skatījās animācijas filmas “Vinnejs Pūks Viļānūs” pirmizrādi. Animācijas filma tapa īstenojot Lauku atbalsta dienesta projektu “Skaņas un vizuālā materiāla apstrādes darba stacijas iegāde animācijas darbnīcas izveidei”, tāpēc Viļānu Mūzikas un mākslas skolas atbalsta biedrība iegādājās nepieciešamo aparatūru un programmatūru animācijas filmu veidošanai. Šīs programmas ietvaros bērni un jaunieši apguva animācijas un skaņas ieraksta un apstrādes prasmes un tika izveidota animācijas filmiņa latgaliešu - angļu valodā.

Piektdien - 18. augustā, norisinājās jau ierastās sportiskās un atpūtas aktivitātes Viļānu pilsētas stadionā. Tāpat kā katru gadu, arī šogad sporta svētkos sportoja vairāk nekā 100 dalībnieki un 11 komandas, tai skaitā arī jaunieši no Gruzijas, Polijas un Baltkrievijas, kuri viesojās Viļānu novadā “Erasmus+” projekta ietvaros. Sporta svētkus atklāja Viļānu novada pašvaldības izpilddirektors Andris Stafeckis. Pēc uzrunas visas komandas devās spēkoties un sacensties 10 dažādās netradicionālās disciplīnās un stafetē, kur bija jārāda sava prasme, precizitāte, atjautība, ātrums, kā arī komandas saliedētība. Kopvērtējumā pirmo vietu izcīnīja komanda “Senie Vaļi”. 2.vietā Viļānu vidusskolas komanda. Trešajā vietā ierindojās komanda “Sokolki”. Speciālo balvu par komandas skaistāko, oriģinālāko vai krāšņāko noformējumu saņēma komanda “Autoserviss Bendiks”.

Tradicionāli novada svētkos būtisku vietu ieņem svinīgais svētku gājiens, kas arī šogad sākās Kultūras laukumā un veda visus košos gājiena dalībniekus uz Lakstīgalu salu. Tā kā šogad svētki tika rīkoti latvju zīmē, svinīgajam gājienam bija izvēlēts nosaukums “Viļāni rakstu rakstos”. Gājiena dalībnieki rotāja savu vizuālo noformējumu, pārsteidzot ar izdomu ne tikai skatītājus centrālās ielas malās, bet arī viesus.

Svētku kulminācija tika sagaidīta programmas noslēguma koncertā Lakstīgalu salā, kur sumināja sekmīgākos novada daudzdzīvokļu māju un privātmāju saimniekus. Konkursa komisija šogad bija nolēmusi apbalvot ar pateicības rakstiem “Par piedalīšanos” konkursā “Sakoptākais daudzdzīvokļu dzīvojamo māju vai privātmāju pagalms Viļānu novadā 2018. gadā” visus konkursa dalībniekus. Trešās, otrās un pirmās vietas ieguvēji nominācijās “Sakoptākā individuālā māja” un “Sakoptākā daudzdzīvokļu dzīvojamā māja” laureāti saņēma pateicības rakstus un dāvanu kartes.

Pateicību par tradicionālās kultūras popularizēšanu un saglabāšanu Viļānu novadā, kā arī par kolektīvu sagatavošanu un personīgo ieguldījumu XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos kolektīvu vadītāji saņēma.

Īpašus pateicības vārdus saņēma projekta Erasmus + projekta vadītāji, asistenti un grupas vecākie, kas no 12. līdz 19. augustam strādāja ar jauniešiem. Projekta dalībnieki pārstāvēja četras valstis: Latviju, Gruziju, Baltkrieviju un Poliju. Nedēļas garumā jaunieši piedalījās dažādās izglītojošās aktivitātēs, viena no tām bija valstu nacionālo deju soļu apgūšana. Tāpēc Viļānu novada svētku programmu ar temperamentīgiem deju soļiem, krāsainiem tērpiem un patiesiem smaidiem šogad papildināja projekta dalībnieki ar savām tradicionālajām dejām un kopīgi iestudēto deju.

Šogad svētku dalībnieku un oficiālo viesu rindās kopā ar novada iedzīvotājiem un citiem svētku sarīkojumu apmeklētājiem svētkus svinēja Viļānu novada sadraudzības valstu pārstāvji no Glubokoje rajona Baltkrievijā un Lagodehi Gruzijā.

Mūsu novada svētki nav iedomājami bez apmeklētājiem, tāpēc paldies visiem, kuri piedalījās svētku tapšanas procesā, paldies visiem, kuri nepalika vienaldzīgi, baudīja un priecājās, tāpēc svētku viesiem tika dāvāta lieliska iespēja baudīt fantastisko “Līvi”, “Inga un Normunds” un “Tranzīts” mūziku.

Ceram, ka arī turpmāk svētki piesaistīs tikpat lieli skatītāju un viesu skaitu!

 


Sabiedrisko attiecību speciāliste
Jeļena Litvjakova

 

Iesaki citiem: