IEDZĪVOTĀJU IEVĒRĪBAI !

Viļānu apvienības pārvalde 17.Marts, 2020, 11:32 Jaunumi

VIĻĀNU NOVADA PAŠVALDĪBA INFORMĒ PAR DARBA ORGANIZĀCIJU ĀRSTNIECĪBAS IESTĀDĒS ĀRKĀRTAS SITUĀCIJAS IETVAROS LĪDZ 2020.GADA 14.APRĪLIM

 

SIA "Viļānu slimnīca" sociālajā nodaļā karantīna, slimniekus apmeklēt aizliegts.

  • Pārējie ambulatorie pakalpojumi darbojas kā parasti.
     

Strādā bez izmaiņām!

Ģimenes ārsti: Lidija Bukele, Orlovs Dmitrijs, Elga Ņikitina, Irīda Sparāne;
Atspukas feldšeru-vecmāšu punkts;
Dekšāru feldšeru-vecmāšu punkts;
Sokolku feldšeru - vecmāšu punkts.

 

Lūdzam STINGRI IEVĒROT visu zemāk norādīto informāciju:

14 DIENU PAŠIZOLĀCIJA IEBRAUCOT LATVIJĀ IR OBLIGĀTA
Lai pēc iespējas mazinātu jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas COVID 19 izplatības riskus, personām, kuras Latvijā atgriežas no COVID-19 skartajām teritorijām, ir jāievēro 14 dienu pašizolācija mājās. Tas nozīmē, ka cilvēks nedrīkst pakļaut citus inficēšanās riskam. Jācenšas samazināt tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem (tas nozīmē neuzņemt viesus, neapmeklēt publiskas vietas, institūcijas, nedoties privātās vizītēs u.c.). Iedzīvotājiem ir jāuzturas dzīvesvietā, nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām vietām, vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku, iespēju robežās vajag izvairīties no sabiedriskā transporta izmantošanas.
 

Kā norāda epidemiologi, ģimenes locekļi, pie kuriem atgriežas Latvijas iedzīvotāji no COVID-19 skartajām teritorijām, nav pakļauti pašizolācijai mājās. Piemēram, ja cilvēks atgriežas no Zviedrijas, un viņam nav saslimšanas simptomi, viņam 14 dienas jābūt mājās, maksimāli ierobežojot kontaktus ar citiem, savukārt citi mājinieki var turpināt ikdienas gaitas. Vienlaikus atbraukušajai personai jābūt ļoti atbildīgai, un nevajadzētu apciemot gados vecākus cilvēkus un personas ar hroniskām saslimšanām.
 

Aicinām ikvienu būt atbildīgu ne tikai par savu, bet arī par līdzcilvēku veselību!

 

PIENĀKUMI PERSONĀM, KAS ATGRIEŽAS NO COVID-19 SKARTAJĀM VALSTĪM

Iedzīvotājiem 14 dienas pēc izbraukšanas no COVID-19 skartās valsts vai teritorijas jānovēro savs veselības stāvoklis un divas reizes dienā (no rīta un vakarā) jāmēra ķermeņa temperatūra.
 

Nekavējoties jāzvana uz 113, ja parādās kādas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes (iesnas, klepus, rīkles iekaisums, paaugstināta ķermeņa temperatūra, elpošanas traucējumi).
 

Jāveic pašizolēšanās dzīvesvietā (mājas karantīna) un jābūt pieejamam saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām. Šīs prasības šobrīd neattiecas uz transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbiniekiem, kuri atgriežas no darba braucieniem un komandējumiem, ja viņiem nav novērojamas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes un viņi nav atzīti par kontaktpersonām.
 

Iedzīvotāji nedrīkst pakļaut citas personas inficēšanās riskam. Jācenšas samazināt tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem (tas nozīmē neuzņemt viesus, neapmeklēt publiskas vietas, institūcijas, nedoties privātās vizītēs u.c.).
 

Iedzīvotājiem ir jāuzturas dzīvesvietā, nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām vietām, vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku, iespēju robežās iedzīvotāji aicināti neizmantot sabiedrisko transportu.
 

Pirmās nepieciešamības preču vai pārtikas iegādei jāizmanto kāda no šādām iespējām:

  • piegāde mājoklī, izvairoties no kontakta ar piegādātāju;
  • pārtikas vai preču piegāde ar tuvinieku palīdzību, atstājot tās pie durvīm;
  • jālūdz pašvaldības sociālā dienesta palīdzība, izvairoties no tieša kontakta ar sociālo darbinieku;
  • ja nav citu risinājumu, veikals jāapmeklē ar medicīnisko masku (vai arī aizklājot muti un degunu ar lakatu vai šalli) stundās, kad veikalā mazāk cilvēku, ievērojot divu metru distanci no veikala apmeklētājiem un pārdevējiem un ievērojot roku un klepus higiēnu.
Iesaki citiem: