Aizvadīts jau trešais Muižas mūzikas vakars

Viļānu apvienības pārvalde 21.Augusts, 2019, 14:23 Jaunumi

16. augusta pievakarē Viļānu muižas pagalmā rosījās gan mūziķi un mākslu mīlošie jaunieši, gan iedzīvotāji un pilsētas viesi, kas bija sanākuši, lai jau trešo gadu pēc kārtas modinātu muižu ar mūzikas vakaru!

     Pirms koncerta īpašu sanākušo uzmanību izpelnījās Viļānu novada aktīvo jauniešu organizētā sietspiedes darbnīca projekta "Pakāpieni attīstībai" ietvaros, kur paši jaunieši, kuri jau iepriekš ieguva sietspiedes prasmes profesionālas pasniedzējas vadībā, nodeva šo tehniku arī uz Muižas mūzikas vakaru sanākušajiem, tādējādi kopējiem spēkiem radot vairākus desmitus krekliņu ar unikālu logo "Viļāni"!
     Koncerta muzikālo daļu piepildīja dziedošais kolektīvs "Bez nosaukuma", Dekšāru dziedošo jauniešu ansamblis, Diona Liepiņa, vokālā studija "Skonai" un grupa "Klibs taurenis".
     Viļānu mūzikas un mākslas bērni pārsteidza sanākušos ar pašu bērnu veidoto filmu "Boņuka breivdīnys", izpelnoties publikas ovācijas gan par aktieru tēlojumu, gan par interesanto filmas scenāriju! "Boņuka breivdīnu" turpinājumā Viļānu novada aktīvo jauniešu grupa bija sagādājusi arī Jāņa Streiča klasiskās filmas "Cylvāka bārns" izrādīšanu turpat pie muižas, tādējādi ļaujoties brīvdabas kino baudīšanai, fonā skanot Maltas upes šalkoņai!
     Jāpiemin, ka jau sākotnējais Muižas mūzikas vakara mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību viļāniešu sasāpējušajām muižas atjaunošanas iespējām, tādēļ šogad bija īpašs prieks par ciemiņiem no Latgales Plānošanas reģiona un Latvijas Radio Latgales studijas, kas vēstīja par Muižas mūzikas vakaru arī par novada teritoriju plašākai auditorijai. Tāpat pašvaldība pauž gandarījumu arī par Polijas Vēstnieces Latvijā padomnieka Grzegorz Opalinski vizīti Viļānos, tādējādi akcentējot Viļānus kā vietu, kur satiekas Latvijas un Polijas kultūrvēsturiskais mantojums, no kura daļa ir arī Viļānu muiža!

Iesaki citiem: