Aktualitātes

Viļānu vidusskolas skolniece Jūlija Litvinova iepazīstas ar ķīmiķa profesiju AS „Grindeks”

Viļānu vidusskolas skolniece Jūlija Litvinova  iepazīstas ar ķīmiķa profesiju AS „Grindeks”

Vakar, 26. februārī AS „Grindeks” viesojās Viļānu vidusskolas 11. klases skolniece Jūlija Litvinova, kura „Profesiju dienas skolēniem” ietvaros iepazinās ar ķīmiķa profesiju Notekūdeņu attīrīšanas iecirknī. "Profesiju dienu laikā" skolēniem piedāvā iespēju iepazīties ar uzņēmuma profesijām, pavadot vienu darba dienu kopā ar izvēlētās profesijas speciālistu. 

Savā pieteikuma vēstulē Jūlija rakstīja, ka savu nākotni vēlas saistīt ar ķīmiju un farmāciju un pēc vidusskolas absolvēšanas plāno studēt ķīmijas fakultātē. Šī nozare Jūlijai šķiet interesanta jau no 8. klases, viņa piedalījusies vairākās ķīmijas olimpiādēs un šobrīd izstrādā zinātniski pētniecisko darbu ķīmijā. Jūlija uzskata, ka dalība projektā „Profesiju dienas” ir lieliska iespēja uzzināt ko vairāk par savu iespējamo nākotnes profesiju.

Vērtējot uzņēmumā gūtos iespaidus, Jūlija uzsvēra, ka redzētais viņu lielā mērā noskaņojis par labu farmācijai kā studiju un darba virzienam nākotnē: „Man ļoti, ļoti patika šī diena, jo es redzēju kaut ko tādu, par ko nekad pirms tam nebiju aizdomājusies. Zināju, ka notekūdeņus tīra, bet nebija ne jausmas, ka šis process notiek, izmantojot tik interesantu metodi un videi draudzīgā veidā, jo izrādās, ka ir tādi mikroorganismi, kuriem ļoti garšo tieši ķīmiskie atkritumi”.

 „Grindeks” Notekūdeņu attīrīšanas iecirkņa ķīmiķis Dzintars Rozītis: „Iepazīstināju Jūliju ar attīrīšanas procesu un iekārtām, parādīju savus darba pienākumi un to, kādas analīzes veicam savās laboratorijās ikdienā. Priecājos, ka Jūlija ir ļoti komunikabls cilvēks, aktīvi interesējās par visu un domāju, ka šī atvērtība viņai arī palīdzēs nepalaist garām sev vispiemērotāko studiju virzienu un profesionālo specializāciju nākotnē”.

„Grindeks” ir vadošais farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs. Galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. Koncernā strādā 1002 darbinieki. 72% darbinieku ir augstākā izglītība. 

Laila Kļaviņa
AS „Grindeks” Komunikācijas departamenta vadītāja

2014-02-27
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A