Aktualitātes

Viļānu vidusskolas komanda piedalījās robotikas čempionātā

Viļānu vidusskolas komanda piedalījās robotikas čempionātā

28. janvārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā norisinājās 1. Preiļu robotikas čempionāts – pirmās šāda veida sacensības Latgalē. Uz sacensībām bija ieradušies pārsteidzoši daudz robotikas entuziastu – čempionātā piedalījās 150 skolēni, kopā ar audzēkņiem bija atbraukuši 40 skolotāji un dažādās disciplīnās spēkiem mērojās 170 roboti. Čempionātā piedalījās arī Viļānu vidusskolas Elektronikas un robotikas pulciņa komanda (skolotājs Andris Stafeckis). 

Čempionāta dalībnieki pārstāvēja visus Latvijas reģionus, kupls robotikas entuziastu skaits bija no Latgales – Rēzeknes, Kaunatas, Daugavpils, Viļāniem, Riebiņu novada, un Preiļiem. No Lietuvas ieradās 21 dalībnieks. Viļānu vidusskolu čempionātā pārstāvēja Vadims Cvetkovs (7.b klase), kurš piedalījās Lego sumo sacensībās, un Juris Žirnovs (9.b klase), kas piedalījās Lego līnijsekošanas sacensībās. Šoreiz diemžēl godalgotas vietas netika izcīnītas, tomēr ļoti svarīga ir iegūtā sacensību pieredze, kā arī jaunās idejas robota konstrukciju uzlabošanai.

Kā pastāstīja elektronikas un robotikas pulciņa skolotājs Andris Stafeckis, lai izgatavotu labu robotu, ir jābūt pārdomātai tā konstrukcijai, precīzi jāuzraksta programma, kas liktu robotam darboties atbilstoši autora iecerei, un ir pareizi jāizvēlas un jānoregulē sensori. “Sacensības vēlreiz parādīja – lai izstrādātu veiksmīgu robota konstrukciju un programmu, ir nepieciešamas labas matemātikas, fizikas un ķīmijas zināšanas. Robotizētas iekārtas arvien vairāk ienāk gan mūsu ikdienā, gan ražošanas procesos. Aizvien vairāk tiek pieprasīti speciālisti, kas tās konstruē un programmē. Līdz ar to Lego robotu būvniecība skolēnam var kļūt par pirmo soli ceļā uz savu nākotnes profesiju,” – A. Stafeckis.

Šis ir pirmais mācību gads, kad Viļānu vidusskolas audzēkņiem ir iespēja darboties Elektronikas un robotikas pulciņā. Šobrīd to apmeklē un savas zināšanas šajā jomā attīsta 10 skolēni.

Foto: Andris Stafeckis

 

2017-02-27
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A