Aktualitātes

Viļānu Kultūras namā viesosies vokālā grupa UNIVERSUM

Viļānu Kultūras namā viesosies vokālā grupa UNIVERSUM

Viļānu Kultūras namā 13. novembrī, plkst. 14:30 viesosies vēsturisks muzikāls stāsts par Latviešu komponistiem ``Latvijas gadsimts``.

Koncertstāsts „Latvijas gadsmits” ir vēsturisks muzikāls ceļojums, kas vēsta par to, kā sākās profesionālā mūzika Latvijā, kā tā attīstījās, un kāda tā ir šodien. Ar nelieliem stāstiem un vizuālām projekcijām vokālā grupa UNIVERSUM izdziedās Latviešu komponistu radītās mūzikas ceļu, sākot ar tautasdziesmu vācēju un apdarinātaju Jāni Cimzi, ar stāstu par dziesmu „Dievs svētī Latviju” un Kārli Baumani, Latvijas konservatorijas dibinātāju Jāzepu Vītolu, turpinot ar Emīlu Dārziņu, Arvīdu Žilinski, Raimondu Paulu, Imantu Kalniņu, Jāni Lūsēnu, Zigmaru Liepiņu un Uldi Marhileviču. Vokālā grupa UNIVERSUM atskaņos kādu no katra pieminētā komponista  skaņdarbiem gan ar klavieru pavadījumu, gan a cappella. Audzināsim patriotismu caur Latvijas kultūru,  komponistiem un dzejniekiem.
Vokālajā ansamblī UNIVERSUM apvienojušies četri profesionāli mūziķi ar bagātu pieredzi klasiskās un tautas mūzikas žanros. Ansambļa dalībnieki Baiba Rudzīte, Līga Paegle, Mikus Abaroniņš un Rihards Rudzītis ar savu  pieredzi, kas krāta visos Latvijas profesionālajos koros, kā arī ansambļos FRAMEST un DAILE, kopā izveidojuši koncertstātu „Latvijas gadsmits”. Auditorijas amplitūda ir no 1. līdz 12. klasei.
Ieeja: bezmaksas.
2019-11-05
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A