Aktualitātes

Viļānu debesis rotāja krāsaini baloni

Viļānu debesis rotāja krāsaini baloni

Svētdien, 26. maijā Viļānu ģimenes ar bērniem pulcējās vienuviet, lai kopīgi dotos Lielajā pastaigā, kuras laikā vecākiem bija iespēja vismaz uz brīdi aizmirst par rūpēm, iepazīties ar citām ģimenēm un brīnišķīgi pavadīt laiku kopā ar bērniem, iesaistoties dažādās aktivitātēs. Viļānos Lielā pastaiga norisinājās otro reizi, pavisam pulcējot divdesmit septiņas ģimenes.

Lielā pastaiga ir Latvijas Māmiņu kluba organizēts pasākums ģimenēm ar bērniem (vecumā līdz septiņiem gadiem), kurš nu jau ir izveidojies kā tradīcija, jo norisinās jau ceturto gadu vairākās Latvijas pilsētās vienlaicīgi. Kā atpazīšanas zīme katrai ģimenei bija līdzpaņemtie baloni vai krāsainas lentes, kas piesietas pie ratiņiem.

Viļānos šī tradīcija ir radusies pateicoties viļānietēm Lolitai Malinovskai un Vijai Kumalānei, kuras, izveidojot iniciatīvu grupu, piesaistījušas vairākas ģimenes piedalīties Lielajā pastaigā. Ģimenes pulcējās pie Viļānu pirmsskolas izglītības iestādes un devās uz pilsētas stadionu, izejot pa Celtnieku, Mehanizatoru un Brīvības ielām. Jāatzīmē, ka jaunākais Lielās pastaigas dalībnieks bija tikai trīs nedēļas vecs. Stadionā bērni un viņu vecāki gāja rotaļās un iesaistījās dažādās stafetēs, un noslēgumā visi pastaigas dalībnieki kopīgi laida debesīs krāsainus balonus, kas simbolizēja bērnību, kas nepazūd, bet turpinās ikvienā bērna sirsniņā. Kā ļoti pozitīvu L. Malinovska atzīmēja to, ka pasākumā iesaistījās ne tikai mammas, kā tas ir vairāk ierasts, bet arī tēti bija aktīvi dalībnieki. Tāpat viņa cer, ka Lielā pastaiga ar katru gadu pulcēs arvien vairāk un vairāk Viļānu ģimenes, un šī tradīcija iesakņosies kā lielisks veids ģimenēm izrauties no ierastā, atrodot laiku kopīgai atpūtai ar bērniem un iegūstot jaunus draugus.

Idejas autores pateicas Viļānu kultūras namam par sagādātajiem baloniem, novada pašvaldības Sporta skolai par diplomiem, kas tik izsniegti katrai ģimenei par piedalīšanos, kā arī Viļānu novada pašvaldībai par nodrošināto transportu balonu sagādei.

Uz tikšanos nākamgad!

Informāciju sniedza Lolita Malinovska

2013-05-26
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A