Aktualitātes

Viļānu amatierteātris „Kas ir, tas ir” viesojās Dobeles novadā

Viļānu amatierteātris „Kas ir, tas ir” viesojās Dobeles novadā

Amizantas situācijas, kolorīti teksti un raksturu dažādība ir tas, kas padara joku lugu „Ak, šī jaukā lauku dzīve” skatītājiem interesantu un dzīvīgu. Tādu to aizvadītajās brīvdienās Viļānu amatierteātris „Kas ir, tas ir” rādīja zemgalniekiem – Dobeles novada Krimūnu pagasta iedzīvotājiem. Teātru tikšanās mērķis galvenokārt bija pieredzes apmaiņa, redzesloka paplašināšana, kā arī starpnovadu sadarbības veicināšana. Jāatzīmē, ka šī izrāde ir otra vairāk rādītā teātra vēsturē – šoreiz – jau devīto reizi.

Kā pastāstīja „Kas ir, tas ir” režisore Ināra Grietiņa, ideja par sadarbība ar Krimūnu pagasta amatierteātri radās režisoru sanāksmēs Rīgā, kur viņa tikās ar savu kādreizējo kursabiedreni, Krimūnu pagasta amatierteātra „SKATS” režisori Anitu Riekstiņu. Apspriežot situāciju šajā jomā, radās doma par sadarbības veicināšanu un amatierteātru popularizēšanu reģionālā līmenī. Tikšanās laikā Krimūnu pagastā abu kolektīvu režisores analizēja viļāniešu izrādi un apsprieda turpmākās sadarbības perspektīvas.

„Kas ir, tas ir” aktieriem kā jau pirms jebkuras izrādes ir uztraukums, arī šī reize nebija izņēmums, jo tā bija mazliet neierastāka vide un nevarēja paredzēt, kā skatītāji mūs uzņems. Bet, neraugoties uz to, viss izdevās – aktieri bija apmierināti un gandarīti par padarīto – kolektīvs saņēma uzslavas un pateicības vārdus. Tāpat arī tikšanās laikā viļāniešiem bija iespēja iepazīties ar Krimūnu pagastu, apskatīt vienu no interesantākajām vietām pagastā – labiekārtotu iepazīšanās dārzu, kā arī iziet cauri īpašam kokam, jo, kā vēsta nostāsti – ievēlētās vēlēšanās, stāvot koka viducī, piepildoties.

Viļānu amatierteātris sezonas laikā ir cītīgi strādājis un izrāde „Ak, šī jaukā lauku dzīve” rādīta gan tepat Viļānos, gan arī izbraukumos uz kaimiņu novadiem, par ko paši aktieri ir gandarīti, tādēļ, apvienojot patīkamo ar lietderīgo, kolektīvs izmantoja iespēju un arī sezonas laikā iekrātos līdzekļus, pa ceļam uz Dobeles novadu apmeklējot Bauskas motormuzeju, Rundāles pili, kā arī iejutās rūķu lomās, izstaigājot Tērvetes dabas parka takas.

Nākamā kolektīvu tikšanās reize paredzēta šā gada 26. jūlijā Viļānos, kad Krimūnu amatierteātris „SKATS” rādīs R. Blaumaņa joku lugu divos cēlienos „No saldenās pudeles”. Informācija par pasākumu dev.vilani.lv sadaļā „Pasākumi”.

„Kas ir, tas ir” režisore Ināra Grietiņa visa kolektīva vārdā izsaka pateicību Krimūnu pagasta pārvaldei par sirsnīgo uzņemšanu un rūpēm par mums, kā arī Viļānu novada pašvaldībai par atbalstu transporta nodrošināšanā, un aicina ikvienu interesentu noskatīties ciemiņu sagatavoto izrādi Viļānu Lakstīgalu salā 26. jūlijā.

Informāciju sagatavoja

Sigita Āboliņa

Sabiedrisko attiecību speciāliste un

“Kas ir, tas ir” dalībniece

Foto no teātra arhīva

2013-07-17
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A