Aktualitātes

Viļāniem uzdāvināja grāmatu “Latvijai 100”

Viļāniem uzdāvināja grāmatu “Latvijai 100”

29. augustā Viļānu novadpētniecības muzejs saņēma simbolisku dāvanu Latvijas simtgades jubilejā – grāmatu “LATVIJAI 100”. Dāvanu pasniedza grāmatas sastādītājs un tekstu autors Pēteris Apinis, viens no grāmatas tapšanas atbalsta grupas dalībniekiem Jānis Trupovnieks un grāmatas sastādītāja asistente Aiva Stiprā.

Autoram ideja par grāmatas “LATVIJAI 100” izveidi radās pirms divarpus gadiem. Projekts tika veiksmīgi realizēts. Izdevumā ir ietverts laika posms fotogrāfijās no 1918. līdz 2018. gadam. 480 lappuses biezajā grāmatā iekļautas aptuveni 4400 fotogrāfijas un 101 mākslas darbi. Grāmatā ir apmēram 300 tēmas, kas aptver visas nozīmīgākās Latvijas vietas un vides objektus, kas stāsta par Latvijas cilvēkiem, zemi, valsti, pilsētām, laukiem, dabu, mežiem un Latvijai nozīmīgām vietām, būtiskākajiem Latvijas sasniegumiem zinātnē, ekonomikā, kultūrā, izglītībā, medicīnā, aizsardzībā un citās nozarēs. To veidotāji pabijuši visās Latvijas pilsētās un pagastos, nozīmīgākajās Latvijas vietās un vides objektos, meklējot bildes un stāstus, kas ļautu uzburt vīziju par to, kas ir Latvija savos 100 gados. Grāmatā ietvertās fotogrāfijas iesūtījuši vairāk nekā 1200 līdzautori no visas Latvijas. Visu personu, kuru atsūtītās bildes tika ievietotas albumā, fotogrāfijas tika izvietotas uz grāmatas vāka. Grāmatas izveidi finansiāli atbalstījuši paši veidotāji un interesenti.

Viesiem līdzi bija grāmatas „LATVIJAI 100” trīs eksemplāri – viens no tiem palika Viļānu novadā, bet divas pārējās grāmatas ceļo pa visu Latviju, un tajās tiek aicināti parakstīties fotogrāfiju autori. Iecerēts vienu no šiem parakstītajiem eksemplāriem uzdāvināt Nacionālās bibliotēkas direktoram Andrim Vilkam, otru – Valsts prezidentam, lai tā allaž atrodama Prezidenta pilī. Viļānu novadpētniecības muzejā dāvinājuma saņemšanā piedalījās Viļānu novada domes  priekšsēdētāja Jekaterina Ivanova un muzeja vadītāja Margarita Skangale. Grāmatas „LATVIJAI 100” eksemplārs interesentiem būs pieejams Viļānu novadpētniecības muzejā.

 

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Jeļena Litvjakova2018-09-05
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A