Aktualitātes

VIII Latvijas Jaunatnes olimpiāde

30 olimpisko sporta veidu pārstāvji jau astoto reizi mērojas ar spēkiem un izturību Latvijas Jaunatnes Olimpiādē, kura tika organizēta 10 Latvijas vietās: Jelgavā, Ozolnieku novadā, Dobelē, Engures novadā, Brocēnos, Tukuma novadā, Valmieras novadā, Bauskas novadā, Salaspilī un Rīgā, kopumā piedalījās ap 3000 jauno sportistu no visas Latvijas.

Sportisti sacentās šādos sporta veidos: airēšana, badmintons, peldēšana, bokss, futbols, handbols, teniss, galda teniss, skvošs, cīņa, džudo, karatē, taekvondo, loka šaušana, BMX riteņbraukšana, regbijs, vieglatlētika, mākslas vingrošana, basketbols 3×3, orientēšanās, volejbols un pludmales volejbols.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas. Sacensību mērķis ir noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus. Vienlaikus sportisti vairākos sporta veidos sacentās par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādē, kas notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

Lielākā sacensību daļa notika no 2019. gada 5. jūlija līdz 7. jūlijam Jelgavā. Viļānu novada Sporta skolas audzēkņi piedalījās Latvijas jaunatnes Olimpiādē ceturto reizi. Šogad mūsu novadu pārstāvēja basketbola 3x3 komanda (Raitis Lācis, Edgars Malinovskis, Alens Ornicāns, Deniss Averčenko) un vieglatlētes (Simona Prikule, Marita Vulāne).

Par LJO medaļām Zemgales Olimpiskajā centrā basketbolā 3x3 cīnījās 29 puišu un 15 meiteņu komandas. Puišu komandas bija sadalītas četrās grupās pa septiņām katrā grupā, tad divas labākās no katras grupas spēlēja play-off. Sacensības notika mainīgos laika apstākļos, dažas spēles lietus dēļ tika pārceltas uz sporta zāli. 5. jūlijā Viļānu novada pašvaldības Sporta skolas basketbolisti aizvadīja divas spēles: pret Alūksnes novada komandu tika piedzīvots zaudējums spraigā spēles gaisotnē 6:9, Vecumnieku novada komanda pārliecinoši tika pieveikta 14:7, bet 6. jūlijā aizvadīja četras spēles: spraigā spēlē zaudējums Madonas novada komandai 7:10, tad sekoja divi pārliecinoši zaudējumi pret Jelgavas pilsētas komandu 6:16 un Liepājas pilsētas komandu 4:14, kā arī zaudējums sīvā cīņā Garkalnes novada komandai 4:8. Grupā Viļānu novada komanda izcīnīja vienu uzvaru sešās spēlēs un ierindojās sestajā vietā, kopvērtējumā starp visām komandām 23.vieta. Basketbola 3x3 sacensībās 1.vietu izcīnīja Jelgavas pilsētas komanda, 2.vietu izcīnīja Rīgas pilsētas komanda, 3.vietu izcīnīja Liepājas pilsētas komanda.

6.- 7. jūlijā Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra stadionā, norisinājās VIII (kopš 2005. gada) Latvijas jaunatnes olimpiādes sacensības vieglatlētikā. Divas dienas vairāk nekā 400 jauno vieglatlētu (U18 vecuma grupā) no visas Latvijas sacentās 38 disciplīnās, lai noskaidrotu ne tikai skaisto medaļu īpašniekus, bet arī tos jaunos Latvijas izlases līderus, kuri jau jūlija beigās Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku aizstāvēs Latvijas vieglatlētikas godu Eiropas jaunatnes olimpiskajā festivālā.

Lai tiktu uz Latvijas jaunatnes olimpiādi, bija jāizpilda augsti normatīvi.

Mūsu vieglatlētes uzrādīja labus rezultātus:

Simona Prikule 800m skrējienā 3.vieta (2.21,63 min.), 400m skrējienā 6.vieta (1.00,56 min.), tāllēkšanā 6.vieta (5,17m);

Marita Vulāne augstlēkšanā 10.vieta (1,45m).

Viļānu novads ierindojās 65 pašvaldību skaitā, kuras izcīnīja 8. Latvijas jaunatnes olimpiādē kaut vienu medaļu.

Informāciju sagatavoja: Guna Popova