Aktualitātes

Vecāku tikšanās Viļānu vidusskolā

Vecāku tikšanās Viļānu vidusskolā

28. decembrī Viļānu vidusskolas 5. klašu audzēkņu vecāki tika aicināti uz tikšanos ar pedagogiem un skolas psiholoģi Elizabeti Biruli, lai pārrunātu bērnu datoratkarību un informācijas tehnoloģiju nozīmi bērnu dzīvē. 

Kā pastāstīja E. Birule, veicot 5. klašu skolēnu adaptācijas aptauju vecāku vidū, tika konstatēts, ka prioritārā problēma vecāku un bērnu saskarsmē ir jaunākās tehnoloģijas (viedtālruņi, datori, spēles, internets). Tā radās ideja rīkot nodarbību, kurā piedalījās 5. klašu audzēkņu vecāki un  5. klašu audzinātājas (Anita Vulāne, Valentīna Kozule, Elza Korčagina). Tās laikā vecāki kopā ar pedagogiem mēģināja rast atbildi uz jautājumu, vai bērnam ir datoratkarība.

Nodarbības laikā tika apspriesti apdraudējumi un atbildība internetā, kā noteikt, vai bērnam ir datoratkarība, kā vajadzētu uzvesties vecākiem, lai palīdzētu bērniem. Daloties savā pieredzē, vecāki norādīja - ir svarīgi, lai bērni ievērotu noteiktu kārtību pie datora, piemēram, laika ierobežojumus. Tāpat vecāki piekrita, ka pašiem būtu jāseko, cik daudz laika bērni pavada pie datora. Kā vēl viens ieteikums izskanēja mudināt bērnus vairāk nodarboties ar sportu, kā arī pavadīt laiku ar citiem bērniem.

N. Guda ieteica veltīt laiku galda spēlēm – tās vieno ģimeni. Savukārt E. Birule iesaka sekot tam, ko bērns skatās, kādas spēles spēlē, kādas ir bērna intereses, kādi jautājumi bērnu uztrauc un kā neuzķerties uz dažādiem piedāvājumiem internetā.

Vecāki atzina, ka šādas tikšanās ir ļoti noderīgas. Otrajā semestrī skolā tiek plānota tikšanās, lai ar audzēkņu vecākiem runātu par bērnu motivāc iju un emocijām.  

2017-02-02
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A