Aktualitātes

Valentīndienas pasākums Dekšārēs

Valentīndienas pasākums Dekšārēs

17. februārī plkst.19.00, atzīmējot Valentīndienu, Dekšāres pagasts aicina uz atpūtas vakaru "Mazliet prieka, mazliet mīlestības..." Dekšāres pagasta pārvaldes zālē. 

14.februārī jeb Valentīna dienā tiek svinēta visu mīlētāju diena. Valentīndienas rašanās vēsture tāpat kā ziņas par Svēto Valentīnu ir visai neskaidras un neprecīzas. Viena no zināmākajām leģendām vēsta,ka Valentīns esot bijis Senās Romas priesteris. Imperators Klaudijs Otrais secinājis, ka neprecēti vīrieši ir labāki karotāji nekā ģimenes cilvēki. Tādēļ viņš aizliedza jauniem vīriešiem precēties. Savukārt priesteris Valentīns,kas saprata šī lēmuma netaisnīgumu, nepakļāvās imperatora pavēlei un turpināja slepus laulāt mīlniekus.Kad Valentīna pārkāpumu atklāja, Klaudijs piesprieda viņam nāvessodu,kas tika izpildīts 270.gada 14.februārī.

Viedokļi par to, kāpēc Valentīna diena jāsvin tieši 14.februārī, atšķiras. Vieni apgalvo, ka tas saistīts ar nāvessoda izpildes dienu, citi apgalvo, ka kristīgā baznīca nolēmusi šos svētkus pasludināt tieši februārī, tā mēģinot piešķirt kristīgu garu Lupercalia festivālam.

Lai arī kā bija ar pagātni,svētku nekad nav par daudz.Tāpēc arī mēs Dekšārēs šogad svinēsim mīlestības svētkus. Ar nelielu koncertu mūs priecēs postfolkloras grupa "Solys muzykanti", par jokiem parūpēsies dramatiskā kopa "Kūpā", par deju mūziku gādās Anita un Uldis Mičuļi. Būs arī nelieli pārsteigumi. Līdzi jāņem groziņš un labs noskaņojums. Ieeja pasākumā brīva. 


2017-02-07
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A