Aktualitātes

Teātra dienas Viļānu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē

Teātra dienas Viļānu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē

Ir aizvadīts marts un tradicionālās teātra dienas Viļānu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē.  Teātra dienu pirmsākumi mūsu iestādē meklējami tālajā 1991. gadā, bet šogad tas bija sava veida jubilejas pasākums. Tas ir tādēļ, ka nu jau piekto gadu uz šo pasākumu mēs aicinājām arī tuvāko izglītības iestāžu pirmsskolas grupas.

Katru gadu šo pasākumu mēģinam dažādot ar personāžiem, kas vada pasākumu, noformējumu un tematiku. Šogad nolēmām ļaut brīvu temata izvēli  un pasākums saucās “Spēlējam teātri”.

Šajā gadā mūsu iestādes bērni ne tikai mēģināja ludziņas, gaidīja ciemiņus, bet arī iesaistījās zāles rotāšanā, izgatavojot putnu būrīšus sienas noformējumam.

Pasākumā varējām skatīt Radopoles PII “Bitīte” bērnu sagatavoto ludziņu “Vislabākā māmiņa”, Galēnu pamatskolas pirmsskolas grupiņas pasaku “Piena pārdevēja”. Aktuāli pavasarim un putnu rosīšanās tēmai Dekšāru pamatskolas pirmsskolas grupas audzēkņi nodemonstrēja “Kā balodis ligzdu taisīja”.

Viļānu pilsētas PII piecgadīgo bērnu grupa parādīja “Kā atrast ceļu”, mazākumtautību jaukta vecuma grupa “Kā zaķēni mammu meklēja” un sagatavošanas grupa “Ezīša Pukšķīša dāvana”. Pēc pasākuma bērni saņēma cienastu un visi kopā ar deju skolotāju varējā izpriecāties jautrā disenītē.

Iepriekšējā dienā šāds pasākums norisinājās jaunākajās grupās, kur bērni tikai sāk izmēģināt un attīstīt savu aktierprasmi, prasmi izteiksmīgi runāt, būt emocionālam. Divgadīgie bērni nodemonstrēja pasaku “Namiņš”, trīsgadīgie “Kā cālēni saulīti meklēja”un vidējās grupas bērni pasaku “Rācenis”. Rācenis bija padevies varen liels tāpēc, lai to izvilktu, tradicionālajiem pasakas varoņiem piebiedrojās arī daudzi citi. Ludziņas beigās bērni dziedāja par to kā no izaudzētā rāceņa tiek vārīta zupa.

Paldies visiem bērniem par viņu centību, atbildību un drosmi. Paldies ciemiņiem par atsaucību. Paldies visiem pedagogiem par ieguldīto darbu pasākuma sagatavošanā, organizēšanā un vadīšanā. Paldies vecākiem, kas atbalstīja ar masku  sagatavošanu.

 

Viļānu pilsētas PII metodiķe
Inta Upeniece

2019-04-08
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A