Aktualitātes

Svarbumbu cēlāji pabeidza sezonu un atzīmēja Latvijas 100-gadi

8.decembrī, Viļānu novada Dekšārēs notika Latvijas čempionāts svarbumbu celšanā klasiskajā divcīņā. Sacensībām bija īpaša nozīme, tā kā tie tika veltīti Latvijas Republikas 100-gadīgai jubilejai, tad dalībniekiem tika sagatavotas speciālas balvas. Neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem un grūti izbraucamajiem Latgales slidenajiem ceļiem, dalībnieku skaits bija visai kupls. Kopumā piedalījās vairāk nekā septiņdesmit dalībnieku no astoņām komandām.

Veiksmīgi startēja komandas “Viļānu bitīte” svarbumbu cēlāji

Junioru grupā, savās vecuma un svara kategorijās grupās zelta medaļu izcīnīja Mihails Koniševskis un Artūrs Volks., bet starp juniorēm Kristīne Vīča izcīnīja 3.vietu.

Sieviešu grupā savās vecuma un svara kategorijās 2.vietas izcīnīja Iveta Malta un Inta Cvilikovska, 3.vieta Lolitai Malinovskai. Vīriešu grupā 1.vietu izcīnīja Māris Rubulis, 2.vietas ieguva Artūrs Volks un Mihails Koniševskis.

Veterāniem savās vecuma grupās zelta medaļas izcīnīja Kristīne Astašova, Zinaīda Jenuļova un Pēteris Plots. 2.vietas Mārītei Caunei, Iveta Maltai, Mārim Rubulim un Ananijam Matvejevam, bet 3.vietas Tatjanai Čulkovai, Lolitai Malinovskai un Andrim Strupītim.

Veterāniem visaugstākos rezultātus sasniedza A.Suško (Daugavpils), K.Astašova (Viļāni), Z.Jenuļova (Viļāni), P.Plots (Viļāni), A.Tančins (Ventspils), V.Giņko (Ventspils), J.Kopusovs (Daugavpils novads).

Latvijas čempionātā  komandas “Viļānu bitīte” svarbumbu cēlāji pieaugušo komanda stafetē ieguva godpilno 1.vietu. Astoņu komandu konkurencē  Viļānu komanda pieaugušo grupā ar lielu pārsvaru uzvarēja kopvērtējumā.

Sacensību noslēgumā ar Latvijas Sporta veterānu savienības (LSVS) goda zīmogiem tika apbalvoti labākie Latvijas svarbumbu sporta pārstāvji. LSVS laureātu diplomi par starptautiskajiem sasniegumiem sportā Latvijas valsts 100 gadu jubilejas gadā tika piešķirti veterāniem, kas izcīnīja godalgotas vietas Eiropas un pasaules čempionātos.

Paldies, Viļānu novada domei un sporta skolai par atbalstu sacensību rīkošanā!