Aktualitātes

Sportistiem tas gods atklāt Viļānu pilsētas svētkus

Sportistiem tas gods atklāt Viļānu pilsētas svētkus

Ar aizraujošiem startiem, možu garu un pozitīvām emocijām aizsākās pirmā Viļānu pilsētas svētku diena – Sporta diena. Saulainajā 10.augusta dienā astoņas komandas cīnījās par svētku uzvaras kausu, demonstrējot savas prasmes riepas ripināšanā, slotas mešanā, ķīniešu bolā, kriketā un citās tikpat interesantās disciplīnās. Tāpat ikviens gribētājs varēja iesaistīties piedāvātajās aktivitātēs arī individuāli. Kopumā sacensībās piedalījās aptuveni 140 dalībnieki.

Sporta svētki iesākās ar Pludiņmakšķerēšanu Lubāna ezerā, kur agrā rīta stundā pulcējās makšķerēšanas entuziasti, lai nozvejotu lielāko lomu. Kopumā šajās sacensībās piedalījās 19 dalībnieki. Vīriešu konkurencē nepārspēts bija Dekšāru pagasta komandas pārstāvis Aivars Strods ar lomu 4,20kg, savukārt, no divām sievietēm, kuras piedalījās šajās sacensībās, smagākais loms bija 0,70 kg. Spītējot svelmainajam karstumam, sportisti dienas gaitā mērojās spēkos tautasbumbā, basketbola metienu precizitātē, volejbola serves izspēlē un citos sporta veidos. Viens no interesantākajiem sporta veidiem bija ķīniešu bols, kur ar divu ķīniešu „dakšu” jeb kociņu palīdzību, satverot bumbu, vajadzēja iecelt to spainī. Protams, uzvarētājs bija tas, kurš to izdarīja veiklāk un ātrāk. Sacensībās piedalījās kā lieli, tā mazi, un beigās visi varēja justies kā uzvarētāji, jo galvenais jau bija aktīva piedalīšanās un tikpat aktīva atpūta. Sporta dienu amizantāku un interesantāku darīja Sievu nešanas skrējiens, kur 13 pāri sacentās ātrumā un izdomā – katrs kungs pielietoja savu individuālo nešanas paņēmienu, lai ātrāk nokļūt galapunktā.

Apkopojot visus sacensību rezultātus, pēc deviņu sporta veidu labākajiem rezultātiem, par uzvarētājiem un pirmās vietas kausa ieguvējiem kļuva komanda „VETERĀNI”, atstājot aiz sevis Latgales CMAS komandu, kura ierindojās otrajā vietā, bet trešās vietas un mazā kausa ieguvēji bija Viļānu vidusskolas un Sporta skolas apvienotā komanda „ViSp”. Visi uzvarētāji saņēma Sporta skolas sarūpētās medaļas, diplomus, kā arī krekliņi ar Viļānu pilsētas svētku 85.jubilejas logo.

Viļānu novada Sporta skolas metodiķe Lolita Malinovska atzina, ka Sporta svētki izdevās un cerams, ka nākamgad tie pulcēs vēl vairāk dalībnieku.

Lai svētki noritētu bez aizķeršanās un tiesnešiem būtu vieglāk piefiksēt rezultātus, tika iesaistīti desmit brīvprātīgie Viļānu jaunieši, kuri labprāt iejutās tiesnešu lomās. Jāatzīmē, ka jaunieši piedalīsies visās pilsētas svētku norisēs visas svētku nedēļas garumā, iesaistoties svētku norišu realizācijā.

Paralēli sporta svētkiem, raitā solī deju grīdu iemēģināja sestās līnijdeju nometnes „Kur gan vēl, ja ne Lakstīgalu salā?” dalībnieces no dažādām Latvijas pilsētām. Pa dienu apguvušas jaunus deju soļus, aptuveni 15 līnijdeju grupu pārstāves nometnes noslēgumā, 10.augusta vakarā Lakstīgalu salā sniedza dejiski muzikālu priekšnesumu virkni ikvienam koncerta apmeklētājam.

Informāciju sagatavoja

Sigita Āboliņa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Pielikumā Sporta svētku rezultātu tabulas un pirmās svētku dienas fotogalerija (Autores foto)

Pludiņmakšķerēšana

Rezultāti sadalījuma pa sporta veidiem

Kopvērtējuma tabula

2013-08-12
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A