Aktualitātes

Novadnieku panākumi šahā un dambretē

2014. gada nogalē Viļānu novada pārstāvji piedalījās šaha un dambretes turnīros, kuros guva labus panākumus.

Turnīrs 80 lauciņu dambretē

30. novembrī Salaspils Sporta namā notika nebijis turnīrs  - sacensības 80 lauciņu dambretē, pirmās sacensības Latvijas vēsturē.

Šis dambretes veids apvienoja gan 100 lauciņu dambretes, gan 64 lauciņu dambretes profesionāļus un amatierus. Turnīra dalībnieku vidū bija gan pavisam jauni dambretes pārstāvji, gan Latvijas čempionāta dalībnieki, gan dambretes veterāni, kas sacentās par labākā dambretista titulu šajā dambretes veidā, kā arī naudas balvu.

Sacensībās piedalījās arī mūsu skolas pārstāvji: Romans Ribakovs, Ineta Gritāne, Dmitrijs Burovs, Neļa Kristīne Malahovska un Artemijs Samuilovs.

Labākā spēlētāja titulu jauniešu konkurencē izcīnīja Dāvids Benderskis no Aizputes. Iegūstot 7 no 14 punktiem, Romāns Ribakovs ierindojās 2. vietā, Dmitrijs Burovs 3. vietā un Artemijs Samuilovs 5. vietā.

Sieviešu un meiteņu konkurencē pirmo vietu ieguva rīdziniece Magdalēna Nereda. 2. vietu izcīnīja Ineta Gritāne un 3.vieto Neļa Kristīne Malahovska.

Ziemassvētku šaha turnīrs skolēniem

13. decembrī Viļānu vidusskolas Bērnu un jauniešu centrā norisinājās Ziemassvētku draudzības turnīrs dambretē Viļāni – Kalsnava. Kopumā turnīrā iesācēju un jauniešu komandās piedalījās 36 skolēni.

5.-9. klašu jauniešu grupā zēnu konkurencē uzvarēja Markuss Kunickis (Kalsnava), 2. vietu izcīnīja Reinis Noviks (Viļāni), 3. vietā ierindojās Tomass Jānis Ozoliņš (Kalsnava). Meiteņu konkurencē visas godalgotās vietas ieņēma viļānietes: uzvarēja Ineta Gritāne, 2. vietu ieguva Guna Strode, 3. vietu – Neļa Kristīne Malahovska.

Arī iesācēju grupā (1.4.kl.)zēnu konkurencē goda pjedestālu ieņēma viļānieši: 1.vieta – Aleksejam Fjodorovam, 2. vieta – Artemijam Samuilovam, 3. vieta – Nikitam Ribakovam.

Meiteņu konkurencē uzvarēja viļāniete Anfisa Šabanova, 2. vietu ieguva Eva Medne (Kalsnava). 3.vieta – Beātei Kuzņecovai (Varakļānu vidusskolas skolniecei, kura spēlēja par Viļanu novadu).  Milena Samuilova, sešgadīgā debetante, ierindojās augstajā 4. vietā.

Sacensību organizatori izsaka pateicību visiem turnīra dalībniekiem un novēl panākumiem bagātu 2015. gadu.