Novada simbolika

Viļānu novada ģerboņa heraldiskais apraksts

Ģerbonis dalīts pēdā ar viļņu griezumu: zaļš un sudrabs. Augšējā laukā zelta lakstīgala tur knābī virs galvas tādu pašu ievas zaru ar sudraba ziedkopu, ziediem zelta auglenīcas.

Viļānu novada ģerboņa stāsts

Viļānu novada ģerbonī attēlota zelta lakstīgala ar sudraba ievas zaru knābī zaļā laukā. Ģerboņa lejas daļā attēlota sudraba upe ar četriem viļņiem, kas simbolizē visas četras novada teritoriālās vienības.

Lakstīgala ir dziedātājputns, mīlestība uz dziesmu raksturo arī Viļānu novadu, jo novadā darbojas daudz dziedošu kolektīvu un atzītu solistu. Zelta krāsa liecina par dzīves uzlabošanos, tā palīdz sasniegt vērtības, kā arī simbolizē sauli – gaismas avotu, mūžību. Viens no novadu raksturojošiem elementiem ir arī Lakstīgalu sala, kā arī teritorijas atpazīstamības tradīcija ir ikmēneša amatnieku tirgus, kas pulcina kopā novada ļaudis un sasaucas ar lakstīgalas dziedāšanu latviešu tautas folklorā: Kur bij’, kur bij;? Tirgū, tirgū!

Cauri visam novadam plūst Maltas upe, kas ģerbonī attēlota sudraba krāsā. Sudrabs simbolizē attīstību, plūstošā sudraba upe – rūpes par nemitīgu attīstību. Zaļais lauks un krāsa simbolizē auglību un dabas bagātības, jo Viļānu novadam raksturīgi auglīgi lauki un darbīgi zemnieki.

Ar ievziediem pārkaisīti lauki dod bagātīgu ražu un veiksmi nākamajos sējas darbos.

Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A