Aktualitātes

LPKS „Viļāni” - aizvadītā gada labākais lauksaimniecības kooperatīvs

LPKS „Viļāni” - aizvadītā gada labākais lauksaimniecības kooperatīvs

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) rīkotajā konkursā „Gada labākais lauksaimniecības kooperatīvs 2013” piektdien triumfēja trīs lauksaimniecības kooperatīvi no visas Latvijas, tajā skaitā arī piena lopkopības LPKS „Viļāni” (vadītāja Aija Kiserovska) vidēji lielo kooperatīvu grupā. LLKA valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons: "Prieks par jau atkārtotiem piena kooperatīva „Viļāni” panākumiem – tā ir jau labi zināmā latgaliešu uzdrīkstēšanās."

Mazo kooperatīvu grupā balva tika piešķirta gaļas un piena šķirņu lopu audzētāju LPKS „ABC PROJEKTS” un tā vadītājam Mārtiņam Vāgneram, savukārt lielo kooperatīvu grupā laurus plūca LPKS „Vidzemes agroekonomiskā kooperatīva sabiedrība” (VAKS) un vadītājs Indulis Jansons. Balvu „Gada lauksaimniecības kooperatīvs izaugsmē” saņēma LPKS „Barkavas arodi” un vadītājs Alberts Gailums.  

Kopumā konkursā savas balsis par labāko lauksaimniecības kooperatīvu atdevuši vairāk nekā 3000 lauksaimnieki visā Latvijā, visaktīvākie balsotāji bijuši vidzemnieki. Balsojums notika no 2.janvāra līdz 24.janvārim internetā, kā arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra birojos visā Latvijā, lauksaimnieku nevalstisko organizāciju birojos un Zemkopības ministrijā anketu veidā.

„Esmu gandarīts, ka, atskatoties arī uz iepriekšējo gadu, varam teikt – kooperācijas izaugsme turpinās. Vairāki kooperatīvi ir uzrādījuši pārliecinošus rezultātus gan vietējā tirgū, gan eksportā", tā I. Jansons.

Konkurss šogad tiek rīkots ceturto reizi un kļuvis par gaidītu notikumu Latvijas lauksaimnieku vidū. Četru gadu laikā konkursā laurus plūkuši daudzi kooperatīvi, tostarp, tādas pazīstamas lauksaimnieku kooperatīvās sabiedrības kā „Piena ceļš”, „LATRAPS”, „Straupe”, „Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība”, „Durbes grauds”, „Viļāni”, „Zaļais grozs”, „Mūsmāju dārzeņi”, u.c.  

Konkursu finansiāli atbalsta kooperatīvu ilggadējie sadarbības partneri – „Amazone”, „Väderstad”, „Stokker Agritech”, „Tornum”, „Augu aizsardzības serviss”, „Yara” un „Colemont”. Informatīvie atbalstītāji – dienas laikraksti „Latvijas Avīze” un „Dienas Bizness”, kā arī nozares žurnāli „Latvijas Piensaimnieks”, „Saimnieks” un „Agrotops”.  

Uzziņai, provizoriskie laureātu apgrozījumi 2013.gadā:

LPKS „Vidzemes agroekonomiskā kooperatīvā sabiedrība” – 40 milj. EUR

LPKS „Viļāni” – 1 893 162 EUR

LPKS „ABC PROJEKTS” – 372 977 EUR 

Informācijas avots: www.llka.lv

2014-02-03
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A