Aktualitātes

Lieldienas Viļānu novada pirmsskolas izglītības iestādēs

Lieldienas Viļānu novada pirmsskolas izglītības iestādēs

7. un 13. aprīlī Lieldienas ar rotaļām, spēlēm, tautasdziesmām un dejām aizvadīja Viļānu novada pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi. 

Viļānu pilsētas PII 7. aprīlī mazajās grupiņās bērniņi bija kā mazie cālīši, kuri kopā ar Vistiņu sagaidīja Lieldienu zaķi, lai kopā jautri parotaļātos. Vidējo grupu bērniem Lieldienzaķis olas nesa ne tikai grozā, bet veda arī ar mašīnu. Vecākajās grupās vajadzēja iemest olas Lieldienu zaķa grozā. Visās grupās notika olu ripināšana un sišanās ar olām.

Lieldienu pasākumam bērni bija sagatavojuši gan dziesmas, gan dejas. Tā kā vistiņa nezināja, ka Lieldienās olas ir jākrāso, mazie dalījās ar padomiem, kā olas krāso mājās un pēc neilga brīža viss tika ātri paveikts – vistiņas atnestās olas bērni izkrāsoja, un svētki turpinājās. Tika skaitītas Lieldienu tautasdziesmas un minētas mīklas. Protams, neizpalika arī olu ripināšana, bet šoreiz diezgan neierastā veidā – ar rotaļu nūjām.

Par svētku noskaņu bija parūpējušies arī bērnu vecāki – kopā ar bērniem tika radīti darbiņi Lieldienu izstādei. No dažādiem materiāliem tika veidoti gan jautri Lieldienu zaķi, gan cāļi, gan arī citi krāšņi rotājumi, kas raksturīgi Lieldienām.

Savukārt 13.aprīlī Viļānu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes mazākumtautību grupiņas bērni kopā ar savām skolotājām ciemojās  Viļānu pagasta pirmsskolas izglītības iestādē "Bitīte". Pirmo reizi abu novada pirmsskolas izglītības iestāžu mazākumtautību grupu bērni kopā svinēja pareizticīgo Lieldienas. Pasākums sākās ar ciemiņu teātra izrādi "Par kazlēnu, kurš prata skaitīt līdz 10". Tad mājinieki rādīja savu " Kukulīti". Pēc katras izrādes skanēja skaļi aplausi, jo skatītāju pulkā bija arī latviešu grupu bērni. Un tad sākās Lieldienu svinēšana - rotaļas, olu ripināšana, sišanās ar olām, pashas un olu ēšana! Pēc PII „Bitīte” vadītājas Ārijas Strupišas teiktā, šādi draudzības pasākumi jārīko biežāk, jo nākamie pirmklasnieki no abiem bērnudārziem ies vienā klasē un būs jau iepazinušies. „Paldies viļāniešiem, ka atsaucās uz mūsu ielūgumu, paldies pašvaldībai par transportu un bērniem un skolotājām par jauko pasākumu!”

2015-04-22
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A