Aktualitātes

Lauku diena 2018

Lauku diena 2018

12. jūlijā Latgales lauksaimniecības zinātnes centrs, Agroresursu un ekonomikas institūts un Viļānu novada pašvaldība aicināja apmeklēt Lauku dienas. Jau no agra rīta Rēzeknes – Viļānu šosejas malā virknējās automašīnu rindas, pulcējās dalībnieki un apmeklētāji no dažādām Latvijas vietām. “Lauku diena” kļuva par ikgadēju un nozīmīgu pasākumu daudziem interesentiem. Tas katru gadu kļūst plašāks un pulcē arvien vairāk cilvēku, dalībnieku skaits pārsniedz 100 cilvēku. Sevišķi plaši šogad tika pārstāvēta lauksaimniecības tehnika.

Pasākumā tika demonstrēta jaunākā lauksaimniecības tehnika. Svarīga pasākuma daļa bija apmeklētāju iepazīstināšana ar laukaugu audzēšanas tehnoloģiju pētījumu rezultātiem, ar ziemāju un vasarāju graudaugu kultūras agrotehnisko paņēmienu pētījumiem. Kā arī notika vasaras rapša, kaņepju, griķu, dažādu kartupeļu šķirņu salīdzināšana labākajām audzēšanas tehnoloģijām. Tika demonstrēti bioloģiskās lauksaimniecības izmēģinājumi, kā arī sojas un lopbarības miežu izmēģinājumi.

Daudzi šo pasākumu apmeklē ik gadu, lai uzzinātu jaunumus lauksaimniecības nozarē. Uz Latgales lauksaimniecības zinātnes centru zemnieki brauc ne tikai lauku dienā, bet arī pēc pasākuma, lai saņemtu konsultāciju un apgūtu noderīgu informāciju lauksaimniecībā, jauno tehnoloģiju pielietojumu, ko nākotnē vēlas ieviest savā saimniecībā. Šogad pasākumu apmeklēja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un pārstāvji no Baltkrievijas.

 

Sabiedrisko attiecību speciāliste
Jeļena Litvjakova
2018-07-15
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A