Aktualitātes

Latvijas veselības nedēļa Viļānu novadā

Latvijas veselības nedēļa Viļānu novadā

No 29.septembra līdz 5.oktobrim 38 Eiropas valstīs, tajā skaitā arī Latvijā norisināsies ikgadējā Veselības nedēļa MOVE Week. Latvija šajā kampaņā piedalās jau trešo gadu un tās dalībnieku skaits ar katru gadu aug, šogad sasniedzot jau 35 000 cilvēku. Veselības nedēļas laikā dažādas sportiskas aktivitātes tiks rīkotas arī Viļānu novadā. 

Par 100 miljoniem vairāk eiropiešu līdz 2020. gadam – tāda ir šīs Eiropā lielākās tautas sporta kampaņas vīzija. Projekta mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu un iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku fiziskās aktivitātēs.

Latvijā Veselības nedēļas laikā notiks vairāk kā 1000 dažādi bezmaksas pasākumi un aktivitātes visā Latvijā, kuros aicināti piedalīties visi iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma, dzimuma un sportiskās sagatavotības. Pasākumu organizatori piedāvās fiziskās aktivitātes iedzīvotājiem visas nedēļas garumā, piemēram, skriešanu, nūjošanu, pārgājienus u.c. Visus pasākumus var atrast mājas lapā www.sportsvisiem.lv, http://latvia.moveweek.eu vai pašvaldību mājas lapās.

Šis pasākums ir lieliska iespēja mudināt visus latviešus būt fiziski aktīviem, jo kā zināms, regulāras fiziskas aktivitātes ir lētākais un efektīvākais veids kā novērst dažādas saslimšanas un uzturēt sevi labā fiziskā formā.

Pagājušajā gadā Veselības nedēļā piedalījās vairāk kā 50 Latvijas pašvaldības, sporta klubi, skolas un citas organizācijas. Kopā 2013.gadā Move Week kampaņā Latvijā piedalījās ap 25 000 dažāda vecuma iedzīvotāji no visas Latvijas, bet visā pasaulē Veselības nedēļas ietvaros sporta pasākumos piedalījās 500 000 cilvēku.

MOVE Week jau trešo gadu organizē Starptautiskā Sporta un kultūras asociācija (ISCA) sadarbībā ar Eiropas Riteņbraucēju Federāciju un Eiropas valstu tautas sporta (sports visiem) nacionālajām organizācijām. Latvijā Veselības nedēļu koordinē Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA). Atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Sporta Federāciju padome, LDz Ritošā sastāva serviss, kompānija Coca Cola.

Latvijas Veselības nedēļas akcijas ietvaros no 29.septembra līdz 4.oktobrim Viļānu novada iedzīvotāji aicināti piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs, gan kā dalībnieki, gan kā atbalstītāji. „Esi aktīvs un vesels Viļānu novada iedzīvotājs” pasākumus koordinēs Viļānu novada pašvaldības Sporta skola sadarbībā ar Latvijas Tautas sporta asociāciju un veselīga dzīvesveida atbalstītājiem Viļānu novadā.

Veselības nedēļās ietvaros iekļautas pirmsskolas bērnu, skolēnu un jauniešu aktivitātes, pieaugušo un senioru sporta pasākumi, kā arī individuālas dalībnieku sacensības. Veselības nedēļas mērķis ir iesaistīt pēc iespējas vairāk Viļānu novada iedzīvotāju sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs, kā arī lietderīgi pavadīt laiku. 

Latvijas veselības nedēļa- 2014

„Esi aktīvs un vesels Viļānu novada iedzīvotājs”

 programma

 Datums

Laiks

Vieta

Atbildīgais

Pasākums

Piezīmes

29.09-03.09.

11.00

Viļānu pilsētas PII

Inta Upeniece

Sportiskas aktivitātes „Piedzīvojums rudenī!”

Pasākums katrā dienā citai grupiņai

29.09.

15.00

Viļānu bērnu un jauniešu centrs

Tatjana Samuilova

Viļānu novada čempionāts šahā

Nolikums

30.09.

9.00

 

PII „Bitīte”

Lāsma Malta

Sportiskas aktivitātes

„Rudens prieki!”

 

30.09.

18.00

Viļānu pilsētas stadions

Ingūna Rubule

Nūjošanas apmācība instruktora vadībā, pārgājiens

Nūjas varēs saņemt uz vietas

01.10.

9.30

Viļānu pilsētas stadions

Aleksejs Šlapakovs

Rēzeknes un Viļānu novada skolu sacensības futbolā

2001.-2001.dz.g.

1995.-1998.dz.g. (zēni)

02.10.

 9.00

 

13.00

 

Dekšāru pamatskola

 

Viļānu vidusskola

 

Andrejs Slavickis

 

Iveta Malta

 

Sportiskas aktivitātes skolēniem

Spēka pārbaudes uzdevums

02.10.

18.00

Viļānu pilsētas stadions

Ingūna Rubule

Nūjošanas apmācība instruktora vadībā, pārgājiens

Nūjas varēs saņemt uz vietas

03.10.

15.00

Viļānu bērnu un jauniešu centra zāle

Lolita Malinovska

Aivars Kaupužs

Veselību veicinošas fiziskas aktivitātes ikdienā senioriem

Praktiska darbaspēju novērtēšana.

04.10.

10.00

Viļānu pilsētas stadions

Aleksejs Šlapakovs

Viļānu novada skrējiens

„Pretī rudenim”

Nolikums 

Veselības nedēļas NOLIKUMS

2014-09-24
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A