Aktualitātes

Kūtsmēslu krātuvju būvniecībai un rekonstrukcijai piešķir 4 miljonus eiro

Zemkopības ministrija informē, ka Lauku atbalsta dienests (LAD) aprīlī izsludinās projektu iesniegšanu pasākuma ”Lauku saimniecību modernizācija” 15. kārtā jaunukūtsmēslu krātuvju būvniecībai, esošo kūtsmēslu krātuvju rekonstrukcijai unnepieciešamo būvmateriālu un stacionāro iekārtu iegādei. Šim mērķim paredzētsatbalsta finansējums četru miljonu eiro apmērā.

LAD lēmumus par projektu apstiprināšanu pieņems līdz 2014. gada 30. septembrim. Savukārt astoņus mēnešus pēc LAD lēmuma pieņemšanas par projekta iesniegumaapstiprināšanu projektam ir jābūt īstenotam (ne vēlāk par 2015. gada 1.jūniju).

„Mēs aicinām lauksaimniekus aktīvi izmantot šā pasākuma finansējumu kūtsmēslu krātuvju būvniecībai un modernizācijai, jo šī gada 27. jūlijā beidzas desmitgadu pārejas periods, kurā bija jāuzbūvē vai jārekonstruē kūtsmēslu krātuves. Atgādinām, ka kūtsmēslu krātuves ir nepieciešamas tām lopkopības saimniecībām, kurām ir vairāk par piecām dzīvnieku vienībām īpaši jutīgā teritorijā vai vairāk par desmit dzīvnieku vienībām pārējā Latvijas teritorijā. Turpmāk uz Eiropas Savienības investīcijām varēs pretendēt tikai tās saimniecības, kas kūtsmēslu krātuves būs izbūvējušas,” uzsver Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Aivars Lapiņš.

Informācijapar to, kādu tieši krātuvju būvniecība un rekonstrukcija tiks atbalstīta, būspieejama LAD mājas lapā no 10. aprīļa.

Informāciju sagatavoja

Dagnija Muceniece,

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

2014-04-07
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A