Aktualitātes

Konkurss “15 gadi Latvija Eiropas Savienībā”

Konkurss “15 gadi Latvija Eiropas Savienībā”

Pēc 2018. gada skaisti nosvinētajiem Latvijas simtgades svētkiem, šogad maijā Latvija svin atkal - šoreiz savus 15 gadus, kopš kļuvusi par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti. 15 gadi ir pietiekami ilgs laiks, lai redzētu, kā ir atrisināta viena vai otra problēma un ko mēs varam sagaidīt turpmāk no šīs sadarbības!

Redzam, ka ar Eiropas fondu līdzekļu palīdzību tiek sakārtoti ceļi, mūsdienīgāku vidi ir ieguvušas daudzas apdzīvotas vietas. Arī  Viļānos ar ES fondu līdzekļu klātesamību ir izremontēta galvenā pilsētas iela, renovēta domes fasāde, renovētas un nosiltinātas kultūras iestādes, sakārtots skolas stadions utt.

Taču, protams, ir arī izaicinājumi: dalībvalstu labklājības līmenis ir joprojām atšķirīgs, ir ienākumu nevienlīdzība, bezdarbs un migrācija.

Tuvojas Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās katram Latvijas pilsonim būs jāizdara sava izvēle.

Tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Viļānu pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā tika rīkots konkurss “15 gadi Latvija Eiropas Savienībā”. Konkursā piedalījās Viļānu vidusskolas 8.a un 8.b klašu komandas. Dalībniekiem bija jāatbild uz bibliotekāru sagatavotiem jautājumiem. Jautājumi bija par ES, par mūsu dzimteni –Latviju. Protams, nebija aizmirsti arī mūsu valsts lielie dižgari, to grāmatas un teicieni. Jautrā atmosfērā sacenšoties uzvarēja draudzība, jo komandu dalībnieki ne tikai atbildēja uz saviem jautājumiem, bet centās palīdzēt arī pretējai komandai. Pasākuma noslēgumā katrs dalībnieks saņēma suvenīrus ar ES simboliku, kurus bija sagādājusi  LR Ārlietu ministrija.

 

 

                                                                             Informāciju sagatavoja:

Zelma Tuče, bibliotēkas vadītāja un ESIP koordinatore

Foto:

Laura Malinovska, sabiedrisko attiecību speciāliste

                                                    

2019-05-16
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A