Aktualitātes

Kas jāzina par Eiro ieviešanu?

Kas jāzina par Eiro ieviešanu?

Kā jau zināms, sākot no 2014. gada 1.janvāra Latvija būs pilntiesīga eirozonas dalībniece un līdz ar to arī mainīsies valūta – latu vietā būs eiro. Latvijas eiro būs likumīgs maksāšanas līdzeklis visās parējās 17 eirozonas valstīs, tāpat kā šo valstu eiro monētas Latvijā.

Saistībā ar eiro ieviešanu, iedzīvotājus visvairāk satrauc cenu, algu, pensiju, pabalstu un citi jautājumi. Cenas noteiks situācija konkurences tirgū, tiks sekot, lai būtu godīgs pārrēķins. 1. janvārī algas, pensijas un pabalsti tiks izmaksāti esošajos apmēros, pārrēķinot latus eiro pēc oficiāli apstiprinātā kursa, apļojot līdz centam. Pensijas, kas tiek piegādātas dzīvesvietā, 2013. gada decembrī pastnieki piegādās agrāk nekā parasti, par konkrētu datumu informējot katru saņēmēju jau novembrī. Sākot ar janvāri, pensiju izmaksa atkal notiks pēc parastā grafika. Jebkurš pabalsts, ko Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra izmaksās, sākot ar 2014.gada 1.janvāri, tiks izmaksāts eiro, neatkarīgi no tā, par kādu laiku tas būs aprēķināts.

Valūtas kurss un valūtas maiņa

Latvijas Republikā noteiktais oficiālais maiņas kurss vienmēr ir EUR 1 = Ls 0.702804

1 Ls = 1.42 €

Gan latu, gan eiro paralēlās apgrozības periods pārdošanas vietās ir tikai divas nedēļas pēc 2014. gada 1. janvāra. Pēc 2014.gada 14.janvāra veikalos varēs norēķināties tikai ar eiro, bet latus pret eiro varēs samainīt bez maksas jebkuras Latvijas bankas filiālē pēc oficiālā kursa līdz 2014. gada 30. jūnijam. Pēc tam – neierobežotu laiku Latvijas Bankā.

Līdz pat eiro ieviešanai, iedzīvotāji aicināti iepazīties ar informāciju par eiro ieviešanu Latvijā – iepazīties ar naudas nomināliem un to drošības pazīmēm, pārliecināties, vai norēķinu kartei gada beigās nebeidzas derīguma termiņš, pārvērst skaidro naudu bezskaidrā vai norēķināties ar to. Esiet pacietīgi un mierīgi, lai nekļūdītos naudas atlikuma aprēķināšanā, īpaši iepērkoties tirgū, tajā skaitā tirdzniecība vietās bez kases aparātiem.

Vairāk informācijas var iegūt:

Tel.nr. 80003000

www.eiro.lv

info@eiro.lv

twitter: @eiro_lv

draugiem.lv/eiro.lv

facebook.com/EiroLatvija

LATA UN EIRO VIENLAICĪGAS APGROZĪBAS PERIODS

EIRO IEVIEŠANAS KĀRTĪBAS LIKUMS

2013-09-20
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A