Aktualitātes

Jauno grāmatu diena Viļānu pilsētas bibliotēkā

Jauno grāmatu diena Viļānu pilsētas bibliotēkā

Atzīmējot Pasaules grāmatu un autortiesību dienu, Viļānu pilsētas bibliotēkā priecīgs notikums - jauno grāmatu diena 23. un 24. aprīlī. Bibliotēkas kolektīvs piedāvā dažu jauno grāmatu apskatu, kuras, iespējams, ieinteresēs Tevi, lasītāj!

Pazīstamais, bet arvien pārsteidzošais autors Viks savā jaunajā grāmatā stāsta par savām gaitām padomju armijā. Viņš dienējis pie ziemeļu polārā loka- Arhangeļskas apgabalā. Skarbi bijuši ne tikai klimatiskie apstākļi, bet arī disciplīna un attieksme pret dienējošajiem. Tomēr šis nav žēlabu un gaudu pilns stāsts. Gluži otrādi- var tikai apbrīnot autora prasmi pielāgoties situācijai, vienlaikus tomēr neatsakoties no saviem principiem, kā arī spēju apkārt notiekošo uztvert ar zināmu humora un ironijas devu. Grāmata valdzina ne tikai ar Vikam raksturīgo dzīvīgo un savdabīgo valodu, bet arī ar liecībām par aizgājušā gadsimta vēstures un kultūras lappusēm. Visaptverošs un vienlaikus ļoti personīgs stāstījums.

No daiļās Helēnas līdz Matai Hari un no Kleopatras līdz Merilinai Monro- šeit apkopotas visiekārojamāko un bīstamāko La Femme fatale biogrāfijas. Un ikvienu no tām var lasīt kā saistošu romānu, vienlaikus gūstot arī interesantu vēsturisku  informāciju par šīm personībām. 


Inta Blūma "Latvietes karma": šī grāmata ir par mums, latviešu sievietēm. Par sievišķību, sievišķo enerģiju, sievišķā spēka avotiem, partnerattiecībām, seksualitāti, par attiecībām ar vecākiem un bērniem, par sievietes būtību un sūtību, kura var atklāties tikai iepazīstot sevi ārpus materiāli fiziskās pasaules robežām. Kas tad tieši ir mūsu lielākie klupšanas akmeņi, mācībstundas un pēc kā alkst  Latvijas sievietes Dvēsele. Kur mēs dodamies? Kāda ir mūsu misija  globālajā līmenī? Mēģinot izprast karmiskās situācijas, pagātnes vēstījumu un mūsu enerģētisko raksturojumu, mēs visas kopā varam sākt apjaust un nedaudz ielūkoties Lielajā Plānā.

Anna Kņazeva „Gredzens ar trīs Amūriem”(Анна Князева «Кольцо с тремя Амурами»): Pavadīt atvaļinājumu slepenā pilsētā, kas glabā savus noslēpumus. Vai tas nav aizraujoši? Piekrītot aizvietot paziņu, kas strādā par tērpu mākslinieci vietējā teātrī, Daineka pat nenojauta, kas notiek aizkulišu pasaulē. Atrodot rekvizītu vidū mantas, kuras piederēja pirms 30 gadiem pazudušajai meitenei, Daineka izjūt gan bailes, gan azartu vienlaicīgi. Viņa negaidīja, ka šie notikumi, kas no sākuma likās pavisam ikdienišķi, mainīs cilvēku dzīvi mierīgajā pilsētiņā, kā arī liks pagātnes notikumu lieciniekiem atcerēties to, ko tie labāk vēlētos aizmirst. Atšķetinot vienu smalku pavedienu, Daineka pakāpeniski un bezbailīgi tuvojas mīklas atrisinājumam ne tikai atklājot noziegumu, bet arī grandiozu krāpšanas shēmu, kas saistīta ar dārgumu zādzību valsts lielākajos muzejos. 

Anita Dakule

Viļānu pilsētas bibliotēkas bibliotekāre

 

2015-04-23
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A