Aktualitātes

Jampadracis gadatirgū

Jampadracis gadatirgū

Ar jampadraci gadatirgū, priekšnesumiem un jautro andeli Viļānu pilsētas stadionā šo svētdien, 11.augustā tiks atzīmēta Viļānu Amatnieku gadatirgus divdesmitā jubileja. Kopš 1993. gada Amatnieku tirgus ir bijis Viļānu pilsētas raksturojošais elements, katra mēneša otrajā svētdienā pulcējot vienuviet ap 400 tirgotāju no visām Latvijas pusēm. Šīs tirgus tradīcijas aizsācējs un iniciators ir bijušais Viļānu pilsētas mērs Juris Tučs.

Tirgus ir jauka tradīcija, kura jau divdesmit gadu garumā priecē pilsētas iedzīvotājus un sniedz iespēju ikvienam iegādāties sev nepieciešamās lietas – apģērbu, preces mājai un dārzam, amatnieku izstrādājumus un arī mājlopus. Tirgus nav tikai vieta, kur noris tirgošanās, bet arī vieta, kur satikties ar draugiem un paziņām, parunāties un vienkārši labi pavadīt laiku.

Šo svētdien, Viļānu pilsētas 85.jubilejas pasākuma ietvaros, pilsētas stadionā tiksies amatnieki un mājražotāji no Viļāniem, Rēzeknes novada, kā arī attālākām vietām – Valmieras, Rīgas rajona, Cesvaines un citām. Amatnieku tirdziņā ikviens varēs izvēlēties sev tīkamākās rotaslietas, baudīt mājražotāju sarūpētās gardākās zivis, medu un citas tikpat garšīgas un noderīgas lietas.

Tirgus apmeklētāji aicināti piedalīties lielajā amatnieku izstrādājumu andelē – izsolē, tādā veidā palīdzot sarūpēt līdzekļus dāvaniņu iegādei, kuras brīvprātīgie jaunieši dāvinās Viļānu vientuļajiem pensionāriem Labdarības dienā, 13.augustā.

Pasākumu krāšņāku darīs Viļānu novada pašdarbnieki – kapella „Bumburņeicys”, līnijdeju grupa „Cherry lady”, ansamblis „Sudaruški”, Dekšāru kapella „Sovejī”. Pasākuma vadītāju lomās iejutīsies Viļānu kultūras nama amatierteātra „Kas ir, tas ir” aktieri.

Viļānu pilsētas svētki norisinās no 10. – 17.augustam. Sīkāka informācija par svētku norisi pieejama www.vilani.lv sadaļā „Viļāniem – 85”

Informāciju sagatavoja

Sigita Āboliņa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto – Ilze Sondore

2013-08-08
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A