Aktualitātes

Izstādi “Izglītība un Karjera 2019” Rēzeknē apmeklējuši ap 500 apmeklētāju

Izstādi “Izglītība un Karjera 2019” Rēzeknē apmeklējuši ap 500 apmeklētāju

Rēzeknes Uzņēmēju biedrības rīkoto izglītības iestāžu izstādi “Izglītība un Karjera 2019”, kas notika Rēzeknes novada pašvaldības telpās 29. martā, apmeklējuši ap 500 skolu jauniešu un citu interesentu ne vien no Rēzeknes, bet arī no citiem Latgales novadiem.

Izstādē pabija galvenokārt 8.-9. klašu skolēni no Jersikas, Verēmu, Sakstagala, Liepu, Feimaņu, Audriņu, Andzeļu, Galēnu, Rušonas, Dravnieku un citām pamatskolām, kā arī vidusskolēni no teju visām Rēzeknes vidusskolām un no Līvāniem, Dagdas, Bērzpils, Zilupes, Viļāniem, Ciblas, Baltinavas un Riebiņiem.

Par augstākās un profesionālās izglītības iespējām informēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Rēzeknes Tehnikums, Malnavas koledža, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola, Nautrēnu, Kaunatas, Maltas, Dricānu vidusskolas, Rīgas Tehniskā koledža, Ogres Meža tehnikums, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienība, Rīgas Celtniecības koledža, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, Daugavpils Mākslas un dizaina vidusskola “Saules skola”, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža, Balvu profesionālā vidusskola, Jūrmalas profesionālā vidusskola un Sociālās integrācijas valsts aģentūra, Nodarbinātības valsts aģentūra, SEB banka, kā arī Nacionālo Bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvji.

Izglītības iestāžu stendos jauniešiem bija iespēja sastapt gan pasniedzējus, gan audzēkņus un studentus, uzzināt kādas mācību un studiju programmas piedāvā katra no iestādēm, kādi ir uzņemšanas nosacījumi un iegūstamā specialitāte.

Šogad izstādē piedalījās arī 10 skolēnu mācību uzņēmumi no Rēzeknes novada. Skolēnu mācību uzņēmums ir interaktīva mācību metode jaunas uzņēmēju paaudzes izglītošanai. Skolēni darbojas reālā vidē –  ražo un pārdod preces vai pakalpojumus, piemēram, pērlīšu rotas, ziepes, sveces, origami darbus.

Izstādē Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas audzēknes sniedza tērpu skates priekšnesumu ar pašdarinātiem tērpiem, savukārt visus dalībniekus un apmeklētājus iepriecināja arī hip hopa apvienības “Latgaļīšu reps” uzstāšanās.

Šo izglītības iespēju izstādi kopš 2010. gada Rēzeknē rīko Uzņēmēju biedrība sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību.

 

Līga Šmate
Rēzeknes Uzņēmēju biedrības valdes locekle
25241664
reub@inbox.lv, www.reub.lv

2019-04-09
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A