Aktualitātes

Godprātīgs speciālistu darbs – saimniecības izaugsmes pamats

Godprātīgs speciālistu darbs – saimniecības izaugsmes pamats

Aizvadītais gads Valentīnas Sarkanes vadītajai saimniecībai AS „LIS Latgale” bijis īpašs, jo 2013.gadā tika sasniegts augstākais piena izslaukums saimniecības vēsturē – 7428 kg piena no govs. Šā gada februārī svinīgā pasākumā AS „Rīgas Piena kombināts” un AS „Valmieras piens” apvienotais uzņēmums Food Union apbalvoja AS „LIS Latgale” kā labāko piena piegādātāju 2013.gadā nominācijā par lielākā svaigpiena daudzuma piegādi un iegūto titulu „Piena barons 2013”. 

AS „LIS Latgale” ir lauksaimniecības uzņēmums, kas Viļānu novadā apsaimnieko 1830 ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes, nodarbina 79 strādājošos un ir specializējusies piena ražošanā. Aizvadītajā saimniecībā vidējais slaucamo govju skaits bija 571.

Saimniecībā saražotais piens tiek piegādāts AS „Valmieras piens”, kura ietilpst augstākminētajā piena pārstrādes grupā Food Union. 2013.gadā piena pārstrādātājiem piegādātas 3569 tonnas svaigpiena ar vidējo tauku saturu 3.92%, 3.40% olbaltumvielu saturu un somatisko šūnu daudzumu 290 tūkstoši. Sadarbība ar AS „Rīgas Piena kombināts” un AS „Valmieras piens” saimniecībai ir apmēram 15 gadus.

„Neraugoties uz pagājušā gada panākumiem, mēs negrasāmies apstāties. Mūsu tuvākais mērķis ir izslaukt no govs 9-10 tūkstošus kg piena gadā. Bet, lai to panāktu, mūsu plānos ir būvēt jaunu fermu, kur lopiem būs nodrošināts komforts un nepieciešamais mikroklimats. Arī fermas darbiniekiem būs radīti labvēlīgāki darba apstākļi”, sacīja „LIS Latgale” vadītāja V.Sarkane. Fermas būvniecība 600 slaucamām govīm ieplānota Radapoles ciemā - vecās cūku kontrolnobarošanas stacijas vietā. Līdz ar to būs sakārtota gan teritorija, gan funkcionējoša ražotne. V.Sarkane atzina, ka saimniecības izaugsme balstās uz speciālistu un visu saimniecībā nodarbināto strādnieku godprātīgu darbu. Par ko arī visiem darbiniekiem viņa izsaka lielu pateicību.

Jāatzīmē, ka Food Union labākos piena piegādātājus 2013.gadā apbalvoja vairākās nominācijās – par ievērojamām investīcijām saimniecības izaugsmē, par lielākā svaigpiena daudzuma piegādi, par lielāko svaigpiena izslaukumu, par Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, kā arī par kvalitatīvākā svaigpiena ražošanu, kur no Latgales reģiona tika apbalvota Viļānu novadā esošā Leopolda Zundas vadītā saimniecība AS „Viļānu SIS”. Uzņēmums dibināts 1956.gadā un specializējas graudaugu, piena lopkopības, agroservisa pakalpojumu sniegšanā un biohumusa ražošanā.

Food Union ir starptautisks uzņēmums, kas balsta savu uzņēmējdarbību uz Latvijas piena ražošanas nozares nevainojamo reputāciju un gadsimtiem ilgām tradīcijām.

Informāciju sagatavoja

Sigita Āboliņa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Publicitātes foto

2014-04-01
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A