Aktualitātes

Dāvāja prieku vientuļajiem pensionāriem

Dāvāja prieku vientuļajiem pensionāriem

Vakar, 13.augustā Viļānu pilsētas svētku „Viļāniem – 85” ietvaros norisinājās Labdarības diena, kad desmit brīvprātīgās jaunietes kopā ar Viļānu novada Sociālā dienesta darbiniekiem devās ciemos pie pilsētas vientuļajiem pensionāriem, lai sniegtu tiem prieku, dāvājot viņiem gardu dāvaniņu. Dāvaniņu iegādei tika izlietoti tie līdzekļi, kuri bija saziedoti jautrajā Andelē – izsolē svētdien, Tirgus dienā.

Dienas gaitā brīvprātīgie jaunieši apciemoja aptuveni 50 pensijas vecuma personas, kurām nav apgādnieku, jeb vientuļie pensionāri, kuri dzīvo Viļānu pilsētā. Lielākajai daļai apciemoto pensionāru bija liels pārsteigums par šādu žestu no pašvaldības puses. Tas bija kā piliens prieka, ko meitenes ienesa katram no viņiem ikdienas dzīvē. Pateicībā par sarūpētajām dāvanām, pensionāri meitenes cienāja ar konfektēm, savukārt citam gribējās vienkārši aprunāties. Viļānu Svētā Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcas mariāņu tēvs Boļeslavs Baginskis, kuru arī apciemojām, novēlēja labdariem Dieva svētību un veselību. Jāpiemin, ka tēvs Baginskis šā gada sākumā atzīmēja nozīmīgo 95. dzīves un 70. priesterības jubileju.

Protams, nācās saskarties arī ar noraidošu attieksmi, jo pašreizējā vispārējā situācija valstī liek katram būt skeptiskākam attiecībā uz daudzām lietām. Bet tas nebūt nemazināja darba sparu un vēlmi palīdzēt. Par to liels paldies brīvprātīgajām meitenēm, kuras jau kopš svētku pirmās dienas aktīvi iesaistās svētku norisēs un ir milzīgs atspaids organizētājiem.

Pēc pensionāru apciemojuma gan brīvprātīgās jaunietes, gan arī Sociālā dienesta darbinieki bija gandarīti par padarīto, jo patīkami ir apzināties, ka tu vari dāvāt prieku citiem – vienkārši tāpat, neprasot pretī par to neko.

Jāatgādina, ka Tirgus dienas jautrajā Andelē tika saziedoti 154,63 lati, par kuriem tika sarūpētas dāvaniņas vientuļajiem pilsētas pensionāriem.

Informāciju sagatavoja

Sigita Āboliņa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

2013-08-14
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A