Aktualitātes

Datorprasmes rēķinu apmaksai, saziņai ar tuviniekiem un recepšu meklēšanai

Datorprasmes rēķinu apmaksai, saziņai ar tuviniekiem un recepšu meklēšanai

Viļānu vidusskolā noslēdzās vēl viens skolotājas Ilzes Valenieces vadītais datorapmācību kurss senioriem „Pieslēdzies, Latvija!”. Šoreiz apmācības krievu valodas mācību grupā pabeidza 10 Viļānu novada iedzīvotāji. Bezmaksas apmācības tiek organizētas trīs nedēļu garumā, kuru laikā seniori no 50 gadu vecuma apgūst datorprasmes trīs līmeņos. 

Sertifikātu saņēmēji labprāt pastāstīja par iemesliem, kāpēc nolēma apmeklēt datorapmācības, kā arī par viņuprāt svarīgākajām iegūtajām prasmēm.

„Mēs pierakstījāmies datorapmācībām abi ar vīru, bet viņš diemžēl tās nevarēja apmeklēt. Es nolēmu, ka šīs zināšanas dzīvē noderēs. Datora man mājās vēl nav, bet apsveru iespēju to iegādāties pēc iespējas ātrāk. Tas ir nepieciešams gan iegūto zināšanu pielietošanai, gan to attīstīšanai, gan arī saziņai ar tuviem cilvēkiem.”

(Olga)

„Es, godīgi sakot, šos kursus nolēmu apmeklēt pilnīgi nejauši. Man par tiem pastāstīja draudzene. Tā kā ikviens ģimenē prot strādāt ar datoru un es biju vienīgā, kas to neprata, nolēmu pieteikties. Protams, no sākuma bija bail izdarīt kaut ko nepareizi. Toties tagad bailes ir zudušas. Es visvairāk pielietošu jauniegūtās zināšanas rēķinu apmaksai. Protams, gribu izmantot tehnoloģijas, lai sazinātos ar tuviniekiem. Būtu interesanti uzzināt jaunas receptes, iegūt jaunas zināšanas, kuras noderētu ikdienā. Varēšu arī palīdzēt mazdēlam pildīt mājasdarbus.”

(Zinaīda)

"Es šos kursus apmeklēju kopā ar draudzeni. Pirms šīm apmācībām es nestrādāju ar datoru vispār. Tagad es varu runāt ar radiem gan Bulgārijā, gan Kanādā."

(Aleksandra)

Novēlēsim, lai seniori iegūtās zināšanas pielieto arī ikdienā, turpina tās attīstīt un iegūt jaunas prasmes darbā ar datoru! Detalizētu informāciju par datorapmācību kursu var iegūt programmas „Pieslēdzies, Latvija!” tīmekļa vietnē. 


Informāciju sagatavoja

Margarita Isajeva

sabiedrisko attiecību speciāliste

2014-11-20
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A