Aktualitātes

Ceļojošā festivāla Vadātājs 2017. gada noslēguma pietura Arendoles muižā

Ceļojošā festivāla Vadātājs 2017. gada noslēguma pietura Arendoles muižā

Ceļojošā festivāla Vadātājs 2017. gada sezona noslēgsies Leģendu naktī, 28. oktobrī Arendoles muižā. Festivāla programmā – etīžu teātris „Nerten”, multiinstrumentālists Oskars Jansons ar grupu „Jūk”,  indīmūzikas grupa „Sigma”, kā arī Artūrs Punte un Semjons Haņins no tekstgrupas „Orbīta”. Ieeja festivālā bez maksas, sākums – plkst. 18.00.

Arendoles muiža, ieskauta simtgadīgā parkā, atrodas gleznainā vietā Dubnas upes ielokā. Muiža ir viena no arhitektoniski interesantākajām muižām Latgalē, kas jauno laiku nepārbūvēta saglabājusies līdz mūsdienām un ar greznību un savdabību izceļas Latgales muižu arhitektūrā. Arendoles muižu kopj, veido un ar vēsturiskām metodēm restaurē muižas īpašnieks Arvīds Turlajs, kura neatlaidīgums, ilggadīgs darbs un zināšanas ļāvis saglabāt vēsturiskās liecības un muižas stāstus.

CF Vadātājs uz Arendoles muižu īpaši aicina visus līdzšinējos festivāla draugus un interesentus, jo līdz ar sezonas noslēgumu festivāls piedzīvos arī konceptuālas pārmaiņas. Etīžu teātra „Nerten” dalībnieki Toms Treibergs un Svens Kuzmins iepazīstinās ar vēl neredzētiem īsstāstiem, multiinstrumentālists Oskars Jansons, kurš uzstājas gan kā solomākslinieks, gan arī kopā ar grupu „Jūk” (tajā bez Oskara muižas koncertā muzicēs arī Edgars Šubrovskis, Dina Skreitule un Raitis Viļumovs), pašlaik gatavo ceturto studijas albumu. Pie jauna albuma ieraksta, kas gaidāms 2018. gada sākumā, strādā arī indīmūzikas grupa „Sigma”. Tekstgrupa Orbīta ir Latvijas krievu dzejnieku, fotogrāfu, mūziķu un multimediju mākslinieku apvienība, un to festivālā pārstāvēs divi priekšnesumi – Semjons Haņins savu dzeju izpildīs kopā ar kontrabasistu Staņislavu Judinu, savukārt Artūrs Punte lasīs dzeju paša radītu skaņu pavadījumā, padarot arī dzejnieka balsi par mūzikas instrumentu. Abus priekšnesumus papildinās arī vizuālas projekcijas.

Ceļojošais mūzikās un mākslas festivāls „Vadātājs” ir draudzīgs gan ģimenēm ar bērniem, gan jauniešiem. Ieeja pasākumā ir bez maksas, un festivāls gaida ikvienu, kuram ir interese par mūsdienu kultūras aktualitātēm. Festivālu organizē biedrība „HI” un to atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, VEF Radiotehnika RRR un tipogrāfija „Gūtenbergs”. 

Dita Ābola
Projekta vadītāja

2017-10-17
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A