Aktualitātes

Barikāžu aizstāvju atceres pasākumi novadā

Barikāžu aizstāvju atceres pasākumi novadā

20. janvārī, atceroties pirms 24 gadiem notikušo Rīgā, Viļānu vidusskolā un Dekšāres pamatskolā notika 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres pasākumi. 

Viļānu vidusskolas pagalmā pulcējoties pie ugunskura, kas kļuva par simbolu 1991. gada janvāra notikumiem, vispirms atceres pasākuma dalībnieki vienojās himnas dziedāšanā, un jaunsargi svinīgi pacēla valsts karogu. Turpinājumā skolas direktors Pēteris Tretjuks pastāstīja skolēniem par tālaika notikumiem, jo arī pats kopā ar citiem viļāniešiem devās uz Rīgu, lai piedalītos barikāžu aizstāvēšanā.

Pasākumā piedalījās arī citi barikāžu aizstāvji – Andris Kravalis, Pēteris Leščinskis, Aleksandrs Špundzāns un Stanislavs Suharevskis. Andris Kravalis pastāstīja, ka katru gadu viļānieši dodas uz atceres pasākumiem Rīgā. Šogad tiem pievienojās jaunsargi un vanadzēni. 

Arī Dekšāru pamatskolā 20.janvārī notika barikāžu aizstāvju atceres  pasākums, kura laikā skolēni skolas pagalmā iekurināja ugunskuru. Virsseržants, 212. jaunsargu vienības instruktors O. Kančs un 212.vienības sabiedriskais instruktors J. Strušels, kā arī Dekšāres pagasta pārvaldes vadītājs J. Benislavskis dalījās atmiņās par tā laika notikumiem.  Pasākuma laikā 12 skolēni tika uzņemti jaunsardzē. Dalīties un klausīties atmiņās pie ugunskura bija ieradušies skolēnu vecāki un Dekšāres pagasta muzeja vadītāja V. Enkūzena.  Pasākuma rīkotāji izsaka pateicību visiem, kas apmeklēja pasākumu.

Foto: Ilze Sondore, Margarita Isajeva

Informāciju sagatavoja

Ilze Valeniece

Dekšāres pamatskolas direktora vietniece,

Margarita Isajeva

sabiedrisko attiecību speciāliste

2015-01-21
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A