Aktualitātes

Baltā galdauta svētki Viļānu novadā

Baltā galdauta svētki Viļānu novadā

Tuvojoties Latvijas valsts simtgadei, Latvijas iedzīvotāji jau otro gadu tiek aicināti 4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, svinēt Baltā galdauta svētkus. Viļānu novadā svētku pasākumi notiks no plkst.15.00 Viļānu pilsētas stadionā. 

Svētku programma: 

15:00 Svinīgs svētku koncerts un Baltā galda klāšana. Viļānu novada pašdarbības kolektīvu koncerts, dažādas izklaides lielākiem un mazākiem. Baltā galda klāšanā aicinām iesaistīties ikvienu pasākuma dalībnieku, līdzi ņemot nelielu cienastu. Pēc pasākuma kopīgi uzcienāsimies pie Baltā galda.

19:00 Koncertprogramma „Kungi uzlūdz dāmas”. Lai iepriecinātu visu sieviešu sirdis, tautā mīlētie skatuves mākslinieki - GUNTIS SKRASTIŅŠ, ARTIS ROBEŽNIEKS, ANDRIS SKUJA, ŽORŽS SIKSNA, DAINIS PORGANTS , kā arī Latvijas izcilais saksofona virtuozs RAIVO STAŠANS sniegs neaizmirstamu koncertu. Programmā skanēs populārākās estrādes “zelta” dziesmas, kā arī būs dzirdami vairāki pirmatskaņojumi.

22:00 Diskotēka. Dejas visas nakts garumā ar DJ Arni un DJ Dween. DJ Dween ar mūziku nodarbojas jau kopš 2002. gada, bet profesionāli deju un klubu mūzikai pievērsās 2008. gadā,  kad veiksmīgi sadarbojoties ar Robertu Lejasmejieru  tapa vairāki projekti. DJ Dween kļuva atpazīstams pēc tam, kad viņa producētā un kopīgi ar dziedātāju Miku Dukuru izpildītā dziesma „ Tu mani cel” 2011. gadā kļuva par latviešu deju mūzikas klubu hitu un nonāca arī „Muzikālās bankas” finālā. 

4.maijā aicinām svinēt Baltā galdauta svētkus!

Latvijas valsts simtgade ir mūsu iespēja godam un cienīgi, lepni un priecīgi svinēt valsts simto dzimšanas dienu, izstāstīt Latvijas stāstu un veidot nākotnes Latviju.

Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu - mūsu PAR dienu, pieminot 1990.gada 4.maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu - lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti. Tā bija diena, kad izvēlējāmies brīvību, pateicām PAR grāmatām, kas drīkst būt mūsu grāmatplauktos, PAR mūsu draugiem no visas pasaules, PAR brīvai informācijai, uzņēmīgumam un patiesai līdzdalībai.

Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana notiks 2017.gada 4.maijā, kad Latvijas pierobežā satiksies cilvēku roku un gara spēks akcijā “Apskauj Latviju”, gar Latvijas robežu stādot simtgades ozolus, Latvijā un pasaulē tiks svinēti Baltā galdauta svētki. Šajā laikā atzīmējam arī 100 gadus kopš vēsturiskā Latgales lēmuma apvienoties ar Kurzemi un Vidzemi ceļā uz neatkarīgu valsti. Šis notikums kļuva par pagrieziena punktu Latvijas neatkarības iegūšanā.

Aicinām Jūs savā kopienā, ģimenē, pagalmā, draugu lokā vai darba vietā 4.maijā svinēt Baltā galdauta svētkus! Uzklāsim baltus galdautus un svinēsim mūsu brīvību!

Baltā galdauta svētku norisi aicinām veidot Jūs pašus, vienlaikus akcentējot šādus aspektus:

  • kopīga galda klāšana un svinēšana par godu Latvijai;
  • baltais galdauts kā pašapziņas un lepnuma simbols;
  • kopā būšana un sarunas, sadziedāšanās, sadancošanās, filmu skatīšanās, dzejas vai prozas lasījumi, izceļot savas apkaimes nozīmīgākos notikumus un godinot personības;
  • senu tradīciju, nemateriālā, t.sk. kulinārā mantojuma apzināšana un godā celšana.

Lasiet plašāk!

Latvijas valsts simtgades digitālā platformā lv100.lv.

Lepojieties ar svētkiem!

Aizpildot informāciju par norises vietu, laiku, rīkotāju, pasākuma norisi veidlapā lv100.lv (no 10.aprīļa līdz 2.maijam).

Dalieties ar stāstiem!

Pēc pasākuma lūdzam foto, video un stāstus, norādot arī iesaistīto cilvēku skaitu, atsūtīt uz e-pastu baltagaldautasvetki@km.gov.lv.

Lietojiet tēmturi!

Vēstot par svētkiem sociālajos tīklos: #LV100 #BaltaGaldautaSvetki #mans4maijs

Kontakti

Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs baltagaldautasvetki@km.gov.lv, +371 67330320

2017-04-26
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A