Aktualitātes

Viļānu jaunsargu vienība aktīva novembrī

Viļānu jaunsargu vienība aktīva novembrī

Militāras sacensības Viļānos un Rogovkā, piemiņas vietas uzkopšana, lāpu gājiens un jaunu biedru uzņemšana - tās ir aktivitātes, kurās 316. Viļānu jaunsargu vienība iesaistījās šajā novembrī. 

Militāra stafete Viļānos

10. novembrī Viļānu vidusskolā notika Lāčplēša dienai veltītas sacensības, spēka, izturības un saliedētības pārbaudījumi, kā arī ar 316.Viļānu jaunsargu vienību organizēta militārā stafete. Stafete notika 2 blokos:

1. blokā 1.-4. klasēm stafete norisinājās Viļānu VSK sporta zālē, kur dalībnieki varēja izmēģināt karavīra lomu, ģērbjot ķiveres un lietojot triecienšautenes AK-4 koka maketus, kā arī pārbaudīt sevi uz improvizētās šķēršļu joslas, pārbaudīt precizitāti zābaku mešanā un attīstīt darbu komandā.

2. blokā 5.-12. klasēm stafete norisinājās Viļānu VSK teritorijā, kur komandas varēja pārbaudīt savu spēku un prasmi, sadarboties, veicot dažādus uzdevumus kā labirints ar gāzmaskām, paralēlo virvju pārvarēšana, granātas mešana, smaguma spriegošana un  ievainota transportēšana.

Visas komandas paradīja labus rezultātus, kā arī attīstīja prasmi sadarboties komandā. Labākās komandas tiks apbalvotas svinīgajā pasākumā 13. novembrī.

             

Piemiņas zīmes sakopšana 

Sadarbojoties ar Zemessardzes veterāniem, 10. novembrī jaunsargi devās sakopt teritoriju un aizdegt svecītes pie piemiņas zīmes „Rēzeknes apriņķa pretošanās kustības dalībnieku piemiņai”.

 

Militāra stafete Rogovkā

Nautrēnu vidusskolā 11. novembrī notika Lāčplēša dienai veltīta militārā stafete, kas tika organizēta kopā ar 316. Viļānu jaunsargu vienību.

1.-12. klašu skolēniem stafete norisinājās Nautrēnu VSK teritorijā, kur dalībnieki tāpat kā Viļānu vidusskolā dienu iepriekš varēja izmēģināt karavīra lomu, ģērbjot ķiveres un lietojot triecienšautenes AK-4 koka maketus, kā arī pārbaudīt sevi uz improvizētas šķēršļu joslas. Pārvarot šķēršļu joslu, sacensību dalībnieki varēja pārbaudīt savas spējas strādāt komandās, iziet labirintu ar gāzmaskām, pārvarēt paralēlās virves un mest granātas. Labākas komandas tiks apbalvotas svinīgajā pasākumā 14.11.14.

Lāpu gājiens un jaunu biedru uzņemšana

Vienība piedalījās arī Lāčplēša dienas lāpu gājienā Viļānos. Pēc lāpu gājiena un piemiņas brīža pie piemiņas zīmes Viļānu atbrīvotājiem no lieliniekiem notika 316.Viļānu jaunsargu vienības kandidātu svinīga uzņemšana jaunsardzē. Vienībā tika uzņemti 39 jaunsargi. Pasākuma noslēgumā visi dziedāja patriotiskās dziesmas, kā arī izveidoja Latvijas kontūru no svecēm.

Informāciju sagatavoja:

Romāns Seilis – Zundāns

316.Viļānu jaunsargu vienības instruktors

 

2014-11-22
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A