Aktualitātes

Krāšņi aizvadītas Viļānu novada piecu gadu jubilejas svinības

Krāšņi aizvadītas Viļānu novada piecu gadu jubilejas svinības

Ekstrēmo velosportu triki, svilpavnieku pasniegšana piecgadniekiem, sejiņu krāsošana, dziesmas un dejas – tas viss bija skatāms 16. augustā, noslēdzot Viļānu novada svētkus. 

Novada piecu gadu jubilejas svinības uzsāka aktīvie Viļānu novada iedzīvotāji, piedaloties Sporta svētkos 9. augustā. Šī gada Sporta svētku dalībnieku skaits – 150 – ir labs pierādījums tam, ka cilvēki mūsu novadā ir aktīvi. Un arī apņēmīgi, jo bija jāsacenšas 12 dažādos sporta veidos, ko visi arī paveica. Arī mazie Sporta svētku dalībnieki centās no visas sirds, startējot gan individuālajos sporta veidos, gan arī stafetē. Astoņas komandas sacentās par uzvaru un šogad stiprākā komanda bija Energo, otrajā vietā ierindojās CMAS, bet trešo vietu ieguva Vidusskola.

Līdz ar ierasto ikmēneša gadatirgu par godu novada svētkiem 10. augustā tika rīkota arī amatnieku un mājražotāju „Andele gadatirgū”. Šoreiz Andelē piedalījās vairāk nekā 20 amatnieki un mājražotāji, pārdodot dažnedažādus izstrādājumus – rotas, grozus, keramiku, gardumus, saldumus, ziepes un daudz ko citu. Un kur gan tas ir redzēts, ka labā tirgus dienā iztiek bez dziesmām un dejām? Tas viss bija arī šajā augusta tirgū Viļānos – par tirgum piemērotu noskaņojumu rūpējās senioru līnijdeju kolektīvs „Bokonu bryuklinis”, krievu dziesmu ansamblis „Sudaruški” un vidējās paaudzes deju kolektīvs „Juris”.   Dalības maksa katram amatniekam un mājražotājam bija kāds savs ražojums, ko Andeles laikā izsolīja. Te jāpasakās uzņēmīgajai Madaļai ar meitu, kuras spēja atrast laika brīdi, lai ierastos Viļānos un iedrošinātu tirgus apmeklētājus iegādāties izsolītās preces. Pateicoties viņām un biedrībai „Atbalsts”, tika iegūti 186 eiro, kas tiks ziedoti novadnieka rehabilitācijai.

Madaļa Viļānu Andelē

Svētku pēdējā dienā, 16. augustā, iedzīvotājiem tika piedāvāti daudzveidīgi pasākumi – katrs iedzīvotājs varēja atrast sev piemērotu laika pavadīšanas veidu. Viļānu pilsētas stadionā iedzīvotājus gaidīja ekstrēmo velosportu šovu tūre „Greentrials Bike Tour” ar aizraujošiem trikiem, kas Viļānos vēl nebija redzēti.

Foto: Ieva Svikša

Lakstīgalu saliņā norisinājās pasākumi bērniem – mazos izklaidēja Vinnijs Pūks. Atzīmējot novada piecu gadu jubileju, tika sumināti arī novada piecgadnieki, kuriem priekšsēdētāja Jekaterina Ivanova pasniedza svilpavniekus. Svinīgais pasākums noslēdzās ar garda kliņģera notiesāšanu, pēc kuras bērnus gaidīja radošās meistardarbnīcas. Pēc sejiņu apgleznošanas Lakstīgalu salā skraidīja zaķēni, tīģerēni, pelēni, lāči, vilki un vēl daudzi citi zvēri, kurus ikdienā Lakstīgalu salā nevar sastapt.  Bērniem bija arī iespēja izmēģināt origami mākslu, veidojot krāsainus laimes putnus. Spriežot pēc laimīgajām sejām un skaļajām balsīm, var apgalvot, ka bērnu pasākums izdevās godam, neskatoties uz īslaicīgajām lietusgāzēm. Sokolku pagasta iedzīvotājus ar saviem priekšnesumiem priecēja vieskolektīvi no Krievijas un Baltkrievijas.

  

Svētku programmu noslēdza koncerts Lakstīgalu salā. Līdzās pašmāju kolektīviem – Kārsavas līnijdeju kolektīvam „Chilly Cha Cha”, lauku kapelai „Bumburneicys”, jauniešu deju kolektīvam „Austra” un pūtēju orķestrim „Dekšāres” – uzstājās arī viesi no Šliselburgas (Krievija) un Glubokoje (Baltkrievija). No Šliselburgas ieradās jauniešu teātra grupa „Aktio” un tautu deju ansamblis „Kaleidoskop”, savukārt Glubokoje pārstāvēja moderno deju kolektīvs „VeraNika”. Koncerta laikā varēja izkalt monētu ar Viļānu novada un Viļānu pilsētas ģerboņiem, bet vakarā koncerta apmeklētājiem tika piedāvāts uguns šovs.

Visu svētku norises laikā organizatoriem palīdzēja brīvās un prātīgās: Marita, Laura, Samanta R., māsas Laura un Marta, Jolanta, Santa, Debora, Ieva, Līga un Samanta Č. Vieskolektīvus pavadīja Alīna, Karīna un Jeļizaveta. Sirsnīgs paldies visām meitenēm par ieguldītajām pūlēm! Bez jūsu atbalsta svētki nebūtu tik koši!

Cerams, ka arī turpmāk svētki novadā piesaistīs tikpat lielu skatītāju un viesu skaitu! 

2014-08-19
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A