Aktualitātes

Novadā palielinājās datorlietotāju skaits - seniori pabeidza datorapmācības „Pieslēdzies, Latvija!”

Novadā palielinājās datorlietotāju skaits - seniori pabeidza datorapmācības „Pieslēdzies, Latvija!”

12. augustā Viļānu vidusskolas datorklasē sirsnīgā atmosfērā noslēdzās kārtējās senioru datorapmācības „Pieslēdzies, Latvija!” skolotājas Ilzes Valenieces vadībā.  Šoreiz datorlietotāju prasmes apguva septiņi Viļānu novada seniori. 

Apmācības tiek organizētas jau trešo gadu pēc kārtas, dodot iespēju senioriem trīs nedēļu laikā apgūt datorprasmes trīs līmeņos – iesācējiem, lietpratējiem un ekspertiem.  Zinātkāri studenti iemācās ieslēgt un izslēgt datoru, lietot datorpeli, kā arī ieiet internetā un atvērt interneta lapu. Apmācību pēdējā līmenī seniori mācās meklēt informāciju pasaules tīmeklī un lietot e-pastu.  

Kā pastāstīja Ilze Valeniece, Viļānu novada seniori visu trīs nedēļu laikā cītīgi apmeklēja nodarbības, vienmēr ieradās laicīgi (un bieži arī krietnu laiku pirms nodarbību sākuma) un, lai gan no sākuma bija nedaudz kautrīgi, ātri nodibināja draudzīgas attiecības un līdzinājās īstiem studentiem. Tagad apmācības pabeigušie seniori prot sameklēt nepieciešamo informāciju, receptes, apmaksāt rēķinus, lasīt novada ziņas (kā pierādījums tam bija atvērtā Viļānu novada mājas lapa), darboties ar savu e-pastu, kā arī izmantot sociālos tīklus. Aizraujoša izrādījās ekskursija pa novadu, paliekot sēžam pie datora. Kā atzina paši apmācību dalībnieki, tā ir lieliska iespēja uzzināt, vai kaimiņam ir izravēts dārzs.  

Atstājot mācību telpas, seniori pateicās Ilzei par pacietību un sirsnību. Par to, vai apmācības ir veiksmīgas, var spriest pēc daudzu senioru apņemšanās iegādāties datoru un pieslēgt internetu mājās tuvākajā laikā.

Vairāk informācijas par projektu „Pieslēdzies, Latvija!” var atrast ŠEIT.

            

 

Informāciju sagatavoja

Margarita Isajeva

sabiedrisko attiecību speciāliste

2014-08-15
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A