Aktualitātes

Sīvās cīņās aizvadīti Sporta svētki „Viļānu novadam – 5 gadi”

Sīvās cīņās aizvadīti Sporta svētki „Viļānu novadam – 5 gadi”

9. augustā novada svētku ietvaros aktīvi, jautri, bet tajā pašā laikā nezaudējot sacensību garu, tika aizvadīta Sporta diena. Kā katru gadu, arī šogad novada svētkus sportojot atzīmēja kupls cilvēku pulks – 150 dalībnieku un 8 komandas (Energo, Veterāni, Vidusskola, CMAS, LPKS, Jaunā paaudze, Serviss un Dekšāres pagasts). Un, protams, nedrīkst aizmirst arī līdzjutējus, kas nāca atbalstīt savus radus un draugus. 

Sacensības notika 12 dažādos sporta veidos. Sporta svētki iesākās nedēļu agrāk Lubānā, kur novada makšķernieki sacentās pludiņmakšķerēšanā. Pārāki izrādījās Energo komandas pārstāvji Jānis Skraucis un Boriss Bistrovs, kuri ieguva pirmo un otro vietu.

Pārējos sporta veidos sportistiem bija jāpierāda sava meistarība Viļānu pilsētas stadionā 9. augustā. Rezultāti tika vērtēti atsevišķi sievietēm, vīriešiem, meitenēm un zēniem. Visprecīzākā roka ir Santai Strušelei (Dekšāres), Ilmāram Malinovskim (CMAS), Martai Trūpai (LPKS) un Dairim Rubam (Energo), kā to parādīja šautriņu mešanas sacensības.

Ar basketbola metieniem vislabāk veicās Evitai Šķesterei (LPKS), Salvim Justam (Veterāni), Alisei Klintai Brokai (Veterāni) un Dmitrijam Bogdanovam (Vidusskola). Jāņem vērā, ka šīs nebija ierastās sacensības ar basketbola bumbu. Biezos cimdos tas nav tik vienkārši izdarāms!

Ja lidojošas bumbas mēs redzam bieži, tad ar lidojošiem zābakiem (te jāpiebilst, ka zābaki bija iespaidīgi izmēros) tā nav. Tomēr mūsu sportistus tas nenobiedēja un viņi devās cīņā. Vislabāk tas izdevās Gunitai Ozoliņai (CMAS), Jānim Opincānam (Veterāni), Samantai Reinikai (LPKS) un Igoram Gruninam (Vidusskola).

Granātas mešanas sacensībās „Tuvāk mērķim” pārāki bija Solvita Zvirgzdiņa (Energo), Dainis Lucijanovs (CMAS), Marta Trūpa (LPKS) un Aleks Zakutajevs (Vidusskola).

Vingrošanas apļi piesieti pie futbola vārtiem, krāsainas lentas un dažāda lieluma bumbas. Tas viss bija sagatavots metieniem mērķī „Trāpi aplī”. Agitas Samsonovas (Jaunā paaudze), Jura Meļņika (Vidusskola), Martas Trūpas (LPKS) un Aināra Kiserovska (LPKS) uzmanību šāds inventārs nenovērsa un līdz ar to viņi ieguva pirmās vietas šajā sporta veidā.

„Boulingā” vislabākos rezultātus uzrādīja Kristīne Astašova (CMAS), Vilnis Ozoliņš (CMAS), Jeļizaveta Nikonova (Jaunā paaudze) un Igors Grunins (Vidusskola).

Iespējams, spēlēt bumbu ir vienkārši divatā. Kad pašam tā ir gan jāmet, gan arī jāķer, jāizrāda īpaša meistarība, kā to rādīja bumbas ķeršanas sacensības „Noķer bumbu tālumā”. Šajā sporta veidā vislabāk veicās Gunitai Ozoliņai (CMAS), Ruslanam Kitajevam (Serviss), Megijai Gundai Brokai (Vidusskola), kā arī Artjomam Gudeļam (Vidusskola).

„Kriketā” nepārspēti palika Solvita Strode (Vidusskola), Ilgvars Gritāns (Energo), Alise Klinta Broka (Veterāni) un Edgars Malinovskis (CMAS).

Iejusties piedzīvojumu meklētāja – pirāta lomā varēja naudas meklēšanas „Dārgumu meklētājs” laikā. Sporta svētku dalībniekiem bija jāatrod pēc iespējas vairāk naudas monētu lādē, kas piepildīta ar smiltīm. Vislabākie un ātrākie meklētāji ir Alla Kozlovska (Veterāni), Rūdolfs Beitāns (Jaunā paaudze), Baiba Stikute (Serviss) un Maksims Kruglovs (Vidusskola).

„Maisu bolā”, spēlējot volejboju ar maisiem, uzvarēja CMAS komandas pārstāvji, savukārt „Jautrajā stafetē” uzvarēja Vidusskolas komanda.

Sporta svētki noslēdzās ar grandiozu, aizraujošu un dramatisku sievu un draudzeņu nešanas skrējienu. Sievu nešanas skrējienā 2014 uzvarēja Sandra un Dainis Lucijanovi, savukārt draudzeņu nešanas skrējienā – Samanta Reine un Aleksejs Čakovs.

Komandu kopvērtējumā ar ievērojamu pārsvaru uzvarēja Energo (15 punkti), otrajā vietā ierindojās CMAS (26 punkti), bet trešo vietu ieguva Vidusskola (32 punkti).

Paldies visiem sacensību dalībniekiem, atbalstītājiem, rīkotājiem, kā arī brīvām un prātīgām meitenēm par lieliski īstenotu pasākumu un jauku atmosfēru! Cerēsim, ka nākamgad Sporta svētku dalībnieku skaits tikai augs!

Visu sporta veidu godalgoto vietu ieguvēju rezultāti apskatāmi ŠEIT.

Sievu un draudzeņu nešanas skrējiena rezultāti.

Komandu kopvērtējuma TABULA.

Informāciju sagatavoja

Margarita Isajeva

Sabiedrisko attiecību speciāliste

2014-08-11
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A