Aktualitātes

Lauksaimnieki sabrauc uz Lauku dienu Viļānos

Lauksaimnieki sabrauc uz Lauku dienu Viļānos

Sešpadsmit laukaugu kultūru prezentācija, lauksaimniecības tehnikas un augsnes apstrādes agregātu demonstrācijas, traktorbraukšanas sacensības un amatnieku tirdziņš – tas viss tika piedāvāts Lauku dienas apmeklētājiem un dalībniekiem, kas notika Latgales Lauku zinātnes centra (LLZC) izmēģinājuma laukos 10. jūlijā, pulcējot lauksaimniekus no visas valsts.  

Šogad pasākums notika jau piecpadsmito reizi un tika pavadīts ar vēl vienu patīkamu notikumu – 27. jūnijā apritēja 50 gadi kopš Veneranda Stramkale, Lauku dienu rīkotāja, lauksaimniecības zinātņu doktore un LLZC vadītāja, strādā Latgales laukos. Izteikt atzinības vārdus pasākuma organizatorei un dalībniekiem ieradās Viļānu novada domes un Rēzeknes novada domes priekšsēdētāji Jekaterina Ivanova un Monvīds Švarcs.

Lauku dienas ietvaros tika izrādītas 16 laukaugu kultūras, vairāki desmiti traktoru un cita lauksaimniecības tehnika, kā arī organizēti tehnikas paraugdemonstrējumi. Īpaša uzmanība tika pievērsta vasaras rapša jaunākajām šķirnēm un to audzēšanas tehnoloģijām, kā arī kaņepēm un šķiedras liniem. Ap 80 tirgotājiem pulcējās, lai piedāvātu lauksaimniekiem iegādāties traktorus un citu lauksaimniecības tehniku, kā arī sniedza iespēju apmeklētājiem izmēģināt motorzāģus, metināšanas aparātus un jaunas automašīnas. Lai apmeklētāji varētu arī atpūsties, tika piedāvātas izklaides – tirdziņā varēja iegādāties dažnedažādus amatnieku izstrādājumus, piedalīties izlozēs, kā arī traktorbraukšanas sacensībās. Cerēsim, ka arī turpmāk Lauku diena attīstīsies, piesaistot arvien vairāk dalībnieku un apmeklētāju. 

Foto: Ilze Sondore

2014-07-24
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A