Aktualitātes

19. decembrī Rēzeknes novada pašvaldībā notiks Ziemassvētku tirdziņš

19. decembrī Rēzeknes novada pašvaldībā notiks Ziemassvētku tirdziņš

Strauji tuvojas Ziemassvētki – laiks, kad savus mīļos un tuvos gribas iepriecināt ar kādu dāvanu, savukārt svētku galdu noklāt ar dažādiem gardumiem. Lai sarūpētu visu svētkiem nepieciešamo, jau tradicionāli Rēzeknes novada pašvaldības telpās (Atbrīvošanas alejā 95A) notiek Ziemassvētku tirdziņš. Šogad apmeklētāji gaidīti 19. decembrī no pulksten 10.00 rītā. 

Tirdziņā ikvienam interesentam būs iespēja iegādāties mājražotāju labumus: biškopības produkciju, gaļas ruletes un žāvējumus, kūpinātas zivis, saldētas ogas, mājas vīnu, augļus, dārzeņus, piparkūkas un citus našķus. Savukārt Latgales amatnieki tirdziņā piedāvās savus meistardarbus: ādas izstrādājumus, tapotas un tamborētas šalles, adītas zeķes un cimdus, austus galdautus, pašdarinātas brošas, aksesuārus, floristikas un pērļošanas izstrādājumus, Ziemassvētku apsveikumu kartiņas, keramiku, pašgatavotas ziepes, klūdziņu pinumus, koka darinājumus un citas noderīgas lietas.

Tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja ne vien izvēlēties sev vēlamākos pirkumus, bet arī veidot sadarbību un varbūt pat smelties iedvesmu savas saimnieciskās darbības uzsākšanai. Tāpat tirdziņa laikā varēs piedalīties informatīvajos semināros par uzņēmējdarbības uzsākšanu un pieredzi:

Plkst. 10:15 – 10:50 „LEADER programmas veiksmes stāsti Rēzeknes novadā” (lektore Ineta Brizga, biedrības „Rēzeknes rajona kopienu partnerība” izpilddirektore).

10:50- 11:30 „ALTUM atbalsta programmas – iespēja biznesa uzsākšanai un attīstībai” (lektore Vita Pučka VAS Latvijas Attīstības finanšu institūcijas „Altum” Rēzeknes filiāles vadītāja).

11:30 – 12:00 „Izglītības, pieredzes un finansiāla atbalsta gūšanas iespējas Eiropas Savienībā ceļā uz karjeru uzņēmējdarbībā” (lektore Gunta Nagle SIA „Modes salons LAGU” valdes locekle).

12:00 – 12:30 – par vietējo mājražotāju pieredzi stāstīs Mārīte Lipska, mājražotāja no Ludzas novada.

Savukārt no plkst. 12:30  līdz 15:00 aicinās piparkūku cepšanas un rotāšanas, Ziemassvētku puzuru un apsveikuma kartiņu veidošanas u.c radošās darbnīcas, kā arī meistarklase par vizuālā tēla veidošanu un stila aksesuāru darināšanu.
Pasākuma laikā darbosies fotoklubiņš un galdaspēļu stūrītis, bet ikviens tirdziņa dalībnieks piedalīsies konkursā par vislabāk noformēto tirdzniecības vietu.

Ziemassvētku tirdziņu rīko Europe Direct Informācijas centrs Austrumlatgalē sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību.  Vēl var pieteikties tirdziņam pie nodibinājuma LEARN vecākās konsultantes Dainas Butleres, zvanot 26543286 vai personīgi, Rēzeknes novada pašvaldības ēkā, Atbrīvošanas alejā 95A, Rēzeknē, 34.kab.

Informāciju sagatavoja

Madara Ļaksa 

2014-12-11
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A