Aktualitātes

Atvadoties no ziemas Viļānu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē

Atvadoties no ziemas Viļānu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē

Februāra mēnesis Viļānu pilsētas PII ir bijis pasākumiem bagāts – notika draugu ballīte, Valentīndienas sadancis, rotaļu diena, viesu no Dagdas vizīte, Masļeņicas un Meteņdienas svinēšana un gadatirgus.

10. februārī trīsgadīgo bērnu grupiņa aicināja savus vecākus uz “Draugu ballīti”, lai kopā ar viņiem parotaļātos, padarbotos, priecātos par kopā būšanu, sirsniņu salūtu un skolotāju sarūpētām dāvanām.

14. februārī vecākā grupā notika “Valentīndienas jautrais sadancis”, kur bērni un viņu vecāki spēlēja mēmo šovu un gāja jautrās rotaļās. Nobeigumā bērni māmiņām uzdāvināja pašgatavotas Valentīndienas sirsniņas.

15. februārī noritēja vidējās grupas bērnu un vecāku pasākums “Nāc ar mani rotaļā”, kur skolotājas, iejutušās mazu meiteņu lomā, aicināja brīvo laiku pavadīt nevis sēžot pie datora, bet ejot kopīgās rotaļās. Šajā pasākumā priekšnesumu sniedza arī vecāki, parādot bērniem pasaku par kukulīti. Visi šie pasākumi bija mīļi un emocijām piepildīti, kā jau “Sirsniņdienai” veltīti.

16.februārī iestādē viesojās kolēģi no Dagdas novada. Pedagogi iepazinās ar mūsu iestādes telpām, materiālo bāzi un mūsu iestādes skolotāju pašu sagatavotām spēlēm.

23. un 28.februārī bērni teica ardievas ziemai un bija gatavi pavasara sagaidīšanai, svinot Masļeņicu un Meteņdienu. Krievu grupā tika sarīkots Masļenicas gadatirgus, kura laikā bērni dziedāja, gāja jautrās rotaļās, piedalījās dažādās sacensībās un atrakcijās. Pie bērniem atnāca salmu lelle Masļeņica, ar kuru kopā gāja rotaļās un cienājās ar pankūkām. Pēc senām tradīcijām pasākuma nobeigumā salmu lelle tika sadedzināta – ar domu, lai aiziet viss sliktais, kas bijis pagājušajā gadā un pavasaris nāk ar prieku, labām domām un darbiem.

Arī Meteņu dienai ir jautrs raksturs, jo tad notiek jautra rotaļās iešana, dancošana, dziedāšana un vizināšanās ar ragavām. Diemžēl laika apstākļu dēļ vizināšanās izpalika, bet tas nekas, jo ziema bija pietiekami gara un vizināšanās prieks tika baudīts gan pastaigu laikā, gan sporta izpriecās.

Pie pašiem mazākajiem bērniem draiskulis Metenis bija ieradies ar krāsainām pogām, kuras varēja savērt krellēs. Saimniece kopā ar bērniem noskaidroja Meteņdienas tradīcijas un rotaļas. Bērni pikojās, meta pikas mērķī, nesa prom ziemu, kura paslēpusies maisā, bet, lai vasarā augtu lielas kāpostgalvas, bērni vēla “sniega kamolus” - bumbas. Nobeigumā saņēma saimnieces cienastu un skaitīja tautasdziesmas par Meteņu pavadīšanu un Lieldienu sagaidīšanu. Paldies visiem, kas rūpējās par pasākumu veiksmīgu norisi.

Inta Upeniece
Viļānu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes metodiķe

2017-03-20
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A