Aktualitātes

„Profesiju dienās skolēniem” Viļānu vidusskolas skolniece Marina Ksendzova iepazīstas ar farmaceita profesiju AS „Grindeks”

„Profesiju dienās skolēniem” Viļānu vidusskolas skolniece Marina Ksendzova iepazīstas ar farmaceita profesiju AS „Grindeks”

Jau astoto gadu mērķtiecīgākie Latvijas 9.-12. klašu skolēni ar padziļinātu interesi par ķīmiju un ar to saistītajām zinātnēm piedalās AS „Grindeks” rīkotajās „Profesiju dienās skolēniem”. No 177 skolēnu pieteikumiem no vairākām Latvijas pilsētām un reģioniem tika izvēlēti 40 projekta dalībnieki, tai skaitā arī Viļānu vidusskolas 11. klases skolniece Marina Ksendzova.

Marina stāsta, ka vēlas savu turpmāko dzīvi saistīt ar farmāciju, tāpēc par interesantāko veidu kā iepazīt farmaceita profesiju, izvēlējās apmeklēt vienu no lielākajiem Latvijas zāļu ražotājiem „Grindeks”. „Mana līdzšinējā pieredze ķīmijas nozarē ir dalība ķīmijas olimpiādē,” stāsta Marina, „kā arī šobrīd es rakstu zinātniski pētniecisko darbu „Antibiotisko vielu ietekme uz pelējumu”. Šī darba ietvaros veicu četrus eksperimentus, kur izaudzētos pelējuma veidus apstrādāju ar antibiotikām un dabiskām antibiotiskām vielām. ”

Marina uzskata, ka farmaceita profesija ir nākotnes profesija, līdz ar to pēc vidusskolas absolvēšanas plāno stāties augstskolā, lai iegūtu farmaceita diplomu un pēcāk pētītu zāļu ietekmi uz cilvēka organismu. 

„Diena „Grindeks” man ļoti patika, jo man bija iespēja redzēt dažādus procesus un labāk izprast farmaceita ikdienu. Es sapratu, ka farmaceitam ir ļoti augsta atbildība, bet tas mani nebiedē, gluži otrādi, es guvu pārliecību par nākotnes profesijas izvēli,” tā Marina.

AS „Grindeks” Gatavo zāļu formu ražošanas nodaļas farmācijas tehnoloģe Madara Markus:   „Kopā ar Marinu esam labi pastrādājušas. Ceru, ka iegūtās zināšanas un pieredze viņai noderēs savu mērķu sasniegšanai. Daudz laika pavadījām sīrupu ražošanas iecirknī, kur Marinai bija iespēja vērot kā tiek ieviests pilnīgi jauns produkts un kā tehnologi un laboratorijas speciālisti savstarpēji risina jautājumus. Šodien viņa arī uzzināja kā no dažādiem pulveriem tiek veidotas gatavo zāļu formas. ”

„Profesiju dienas skolēniem” šogad norisinās no 8. februāra līdz 8. martam. Projekta laikā „Grindeks” piedāvā iepazīt vienpadsmit profesijas, kas pārstāvētas farmācijas uzņēmumā.

Par „Grindeks”

„Grindeks” ir starptautisks, vertikāli integrēts farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs. Galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. Vidējais darbinieku skaits koncernā – 1271 darbinieks. Vairāk nekā 74% darbinieku, kuri strādā Latvijā, ir augstākā izglītība. „Grindeks” sadarbība ar Latvijas izglītības iestādēm turpinās jau daudzus gadus, un 2016. gadā mācību praksi „Grindeks” izgāja 60 studenti.

AS "Grindeks" Komunikācijas departaments
Foto: GrindeksAS

2017-02-20
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A