Aktualitātes

„ES esi aktīvs” /„EU Be Active” projektā iesaistās Dekšāres pamatskola

„ES esi aktīvs” /„EU Be Active” projektā iesaistās Dekšāres pamatskola

No 31. marta līdz 3. aprīlim Lietuvas pilsētā Birži norisinājās pirmā projekta „ES esi aktīvs” (Nr. 556 927-EPP-1-2014-1-LT-SPO-SCP) starptautiskā tikšanās. Projekta līdzfinansējumu 58 360 eiro  apmērā nodrošina ES Erasmus + programma, kopējais projekta budžets ir 78 630 eiro. Projektu koordinē Lietuvas pilsētas Birži sporta iestāde, savukārt Dekšāres pamatskola ir viens no projekta partneriem. Līdzās šiem partneriem projektā piedalās arī viena no Biržu skolām, Birži pašvaldība, Ankaras izglītības iestāde (Turcija), sporta klubs no Sofijas (Bulgārija), basketbola klubs no Barselonas (Spānija), kā arī Lodzas (Polija) organizācija. 

Projekta galvenā ideja ir izmantot sportu kā instrumentu 11-15 gadus vecu jauniešu sociālu, personīgu un profesionālu prasmju attīstībai, kā arī vairot izpratni par aktīva un veselīga dzīvesveida pozitīvu ietekmi. Projekta mērķis ir padarīt sportu un fiziskās aktivitātes par svarīgu personīgās attīstības veidu, iegūstot dažāda veida zināšanas. Tajā pašā laikā projektā tiek vērsta uzmanība uz to, ka jauna metode, kas apvieno sporta un zinātnes pieeju, var kļūt par efektīvu veidu, lai vairotu izpratni attiecībā uz fiziskām aktivitātēm, tā veicinot ES Fizisko aktivitāšu vadlīniju (10, 13 un 23) īstenošanu.

Līdzās darba apspriedēm augstāk minēto iestāžu pārstāvji devās apskatīt Biržu pili, kā arī tās unikālās ekspozīcijas, apmeklēt alus darītavu, iepazīties ar darbu, kas tiek veiks Biržu skolā attiecībā uz sporta izglītību, satikt skolas personālu, kā arī doties ekskursijā. Tikšanās dalībnieki ieturēja arī  kopīgas vakariņas kopā ar Biržu mēru un citiem pašvaldības pārstāviem, kas parādīja lietuviešu viesmīlību, ļaujot apbrīnot vietējo virtuvi, ainas un pilsētas vidi.

Nākamā aktivitāte, kas paredzēta pēc pirmās tikšanās, būs vasaras nometne Biržos 2015. gada vasarā. Nometnē plāno piedalīties 36 skolēni un 12 pieaugušie no visām partnerorganizāciju pārstāvētajām valstīm. Bērni iesaistīti ar sportu saistītos pasākumos, apvienojot tos arī ar zināšanu papildināšanu kultūras jomā, bioloģijā, ģeogrāfijā utt. Tiek paredzēts, ka pēc vasaras nometnes organizēšanas tādas aktivitātes tiks īstenotas arī partneru organizācijās, lai pārbaudītu to ietekmi uz bērnu sociālām, kultūras un mācību prasmēm.

 

Sadarbība skolu un citu sporta organizāciju vidū palielinās zināšanas par sporta izglītību, kas ir būtisks aspekts, ieviešot labāko pieredzi mūsu skolā.

Debora Paulino

Projekta koordinators Dekšāres pamatskolā

2015-04-16
Viļānu novada pašvaldība
Instagram Facebook
A A A